سیاسی

سیستم آبیاری قطره‌ای پارک جنگلی قاین به بهره برداری می‌رسد

به گزارش نسیم قائن ،احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین با اعلام این خبر اظهار داشت: این پروژه به مساحت ۱۵ هکتار و با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ اجرا شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین بیان کرد: با اجرای این پروژه سه روز از مدار آبیاری این پارک کاسته و بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب انجام می شود.
وی با بیان اینکه اجرای این پروژه به نشاط و شادابی فضای سبز پارک کمک خواهد کرد، بیان داشت: طی چند سال گذشته به دلیل خشکسالی و کمبود آب برخی از درختان این پارک خشک شد که با اجرای این سیستم آبیاری جلوی خشک شدن فضای سبز آن گرفته شده است.
گلی با اشاره به اینکه از ۱۱۷ هکتار مساحت پارک جنگلی قاین ۸۵ هکتار فضای سبز است، افزود: تاکنون در ۵۰ درصد این فضا سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شده و اجرای مابقی پروژه به بیش از دو میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که درخواست تأمین این اعتبار را داریم.
وی همچنین از افتتاح بند خاکی روستای زول این شهرستان همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: حجم عملیات اجرایی این پروژه نیز بالغ بر ۱۴ هزار مترمکعب بوده که با هزینه کرد ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال اجرا شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین عنوان کرد: با اجرای این پروژه ۸۵۰ نفر از مزایای آن بهره مند خواهد شد.
گلی اضافه کرد: همچنین با توجه به اینکه سه رشته قنات در پایین دست این بند قرار دارند که اجرای این پروژه به تقویت سفره آب زیر زمینی و حفظ اشتغال پایدار ۲۲۰ نفر کمک خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا