سیاسی

سکان اداره اوقاف و امور خیریه قاین به حجت الاسلام رمضان پور سپرده شد

به گزارش نسیم قائن ، شب گذشته مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاینات در محل فرمانداری برگزار شد .
حجت الاسلام بخشی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در این مراسم با بیان این که وقف یک امانت است و موقوفات پشتوانه اقتصادی دین هستند گفت: در استان ما بیش از ۸۰
وی ادامه داد: مدتهای مدیدی بود که موقوفات رها شده بود و اکنون با پیگیری های مستمر به نتایج مطلوب رسید.
حجت الاسلام بخشی پور ادامه داد: اگر می خواهید بنیه اقتصادی دین قوی شود باید موقوفات احیا گردند.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه موقوفات و بقاع گفت: با توجه به راه اندازی این سامانه هر وقف برابر نیت واقف ثبت و هزینه می شود و درصدی هم بابت حفظ العین موقوفه در نظر گرفته شده است

وی در پایان ضمن تشکر از خدمات ۳۰ ماهه حجت الاسلام رحیمی گفت: ایشان تمام وسع خود را در شهرستان در جهت احیای فریضه وقف و همچنین برنامه های فرهنگی و معنوی به کار برده اند و اکنون ماموریتشان به پایان رسیده است و مسئولیت اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه را بر عهده خواهند داشت.
کریمی فرماندارقاین نیز دراین مراسم ضمن تقدیر و تشکر از حجت الاسلام رحیمی گفت:موفقیت در حوزه عملکردی هر اداره مستلزم هم افزایی و یک کار جهادی و مضاعف است.

وی درادامه گفت:وقف به عنوان صدقه جاریه است و مسیولیت داریم همه ما این فرهنگ را در کشور نهادینه توسعه و کنیم.
کریمی با تاکید بر این که بقاع متبرکه باید به عنوان قطب فرهنگی به ان اهمیت داده شود گفت: وقف به عنوان پاسداشت میراث گذشتگان باید باشد و احیاشود و افزایش بهره وری را مد نطر داشته باشند.
وی با بیان این که وقف باید در مسیر نیت واقفین باشد از مسئولین استانی و شهرستانی خواست از ظرفیت های اداره اوقاف و امور خیریه در حوزه اشتغال زایی استفاده شود.
فرماندار قاین بر استفاه از نیت واقفین در حوزه ازدواج جوانان و مفاهیم قرآنی نیز تاکید کرد.
حجت الاسلام رحیمی رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های خود رد طول ۳۰ ماه خدمت در شهرستان گفت: درطول این مدت نزدیک به ۳۰۰ سند مالکیت که ارزشمندترین آنها سند اراضی موقوفه بوذجمهر به متراژ۶۹ هکتار است ثبت شده است .
وی ادامه داد: فعالیت های عمرانی در ۸ بقعه متبرکه شهرستان و بهره وری موقوفات با استفاده از بروز رسانی اجارات موقوفات و عمران و ساخت ۵ دربند مغازه تجاری واخذ و بررسی ۱۲ رای له موقوفات با پیگیری های حقوقی انجام شده است.
حجت الاسلام رمضان پور رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نیز پس از دریافت حکم مسئولیت خود به ارائه برنامه های خود پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا