سیاسی

سومین جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی قاین برگزار شد

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار، اظهار داشت: برای کلیه مصوبات این کارگروه بایستی بازه زمانی لازم در نظر گرفته شود و دستگاه های متولی نیز بررسی و پیگیری های لازم در خصوص اجرایی شدن مصوبات را بطور منظم در دستور کار قرار دهند و نتیجه را در جلسه بعد به کارگروه ارائه نمایند.
وی افزود: بحث سلامت اجتماعی و امنیت غذایی شهروندان، یکی از اولویت های مهم کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان می باشد که نیاز است همه دستگاه های اجرایی و دستگاه ها و نهاد هایی که به هر نحوی می توانند با تعامل و هماهنگی بین بخشی در بحث سلامت اجتماعی و امنیت غذایی شهروندان اقدامی انجام بدهند؛ ورود پیدا کنند تا ضمن فراهم نمودن سلامت شهروندان، نشاط اجتماعی، همبستگی و مشارکت اجتماعی آنان را نیز بالا ببرند.
کهن ترابی ادامه داد: کلیه موضوعاتی که در جلسات این کارگروه مطرح می شود، بایستی با بررسی و انجام کارکارشناسی باشد تا برای شهروندان مشکلی ایجاد نشود .
یکی از موضوعاتی که در کار گروه سلامت مطرح شد طرح جمع آوری نان های خانگی از سوپری ها بود که با مخالفت هایی از سوی برخی اعضای کارگروه مواجه شد .
براتی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری در این جلسه در خصوص پخت نان در منازل به بیان راهکار های لازم پرداخت و افزود: بایستی شبکه بهداشت و درمان، اصناف، صنعت، معدن و تجارت با برگزاری نشستی چند جانبه با دستگاه های حمایتی، تدابیر لازم به جهت رفع موانع موجود اقدام نمایند.
وی ادامه داد: با توجه به این که برخی ازبانوان سرپرست خانوار از این راه کسب درآمد می کنند وحتی از نیروهای تحت پوشش کمیته امداد بوده اند که امروز خودکفا شده اند لذا باید دراین زمینه همه جوانب را در نظر گرفت وبا یک اقدام سنجیده دراین زمینه اقدام شود .
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری در پایان در خصوص رها سازی فاضلاب روستایی و فضولات حیوانی در داخل روستا ها، تأکید کردوگفت: شبکه بهداشت و درمان با همکاری بخشداران و دهیاران و همچنین مراکز درمانی و بهداشتی در روستا ها می توانند تدابیر لازم به جهت رفع این مشکل اتخاذ نمایند.
معاون فرماندار در ادامه این جلسه بر هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص مقابله با آنفلانزای پرندگان تأکید کرد و افزود: مسئولین دستگاه های ذیربط بایستی به جهت عدم شیوع این بیماری در سطح شهرستان تدابیر لازم اتخاذ نمایند که در این راستا دکتر گوهری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گزارشی از عدم مشکل فوق در شهرستان ارائه کرد و بیان داشت: این شبکه آمادگی کامل در جهت ارائه اقدامات پیشگیرانه را دارد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا