سیاسی

سوریه باید فتنه را در نطفه خفه کند/ تعقیب تکفیری ها توسط ارتش سوریه

به گزارش نسیم قائن ،عوض حیدرپور گفت: آزادسازی حلب نشان داد که مقاومت و پایداری در برابر بیگانه و ظالم حتما جواب می دهد و این جوابی دندان شکن به تروریست ها، تکفیری ها و کسانی بود که می خواستند ملت سوریه را نابود کنند.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با ابراز امیدواری از اینکه ارتش سوریه اقدام به تعقیب تکفیری های فراری در سایر شهرهای سوریه می کند، اظهار داشت: اینها باید معارضین و تکفیری های تروریست ها را به صورت ریشه ای از بین ببرند.
وی با اشاره به جنایت دو روز گذشته تکفیری ها مبنی بر کشتار ۱۰۰ سرباز ارتش سوریه اظهار داشت: این سربازها اسیر بودند و تروریست ها قبل از ترک حلب آنها را کشتند و این نشان می دهد که اینها موجودات جنایتکاری هستند.
حیدرپور افزود: آمریکایی ها باید صدای ضجه مادران، همسران و فرزندان این سربازان کشته شده را بشنوند و در واقع آن تشکیلات حقوق بشری شورای امنیت، صلیب سرخ جهانی و یک گروهی از آمریکایی ها را دعوت کنند که به آنجا رفته و این وضع را ببینند.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به برخورد جنایتکارانه گروه های تکفیری با این ۱۰۰ نفر تاکید کرد: باید این جنازه ها را ببینند زیرا در هیچ جای دنیا با اسرا این طور رفتار نمی کنند
وی کشتار این ۱۰۰ سرباز را نشانی درنده خویی تکفیری ها خواند و تاکید کرد: آمریکایی ها باید دست از تکفیری ها بردارند.
حیدر پور با اشاره به موقعیت پیروزی برای ارتش سوریه پیش آمده اظهار داشت: ارتش سوریه باید تروریست ها را در هر شهری از سوریه تعقیب کرده و نابود کند.
وی خاطرنشان کرد: اگر تروریست ها را رها کرده و آزاد بگذارند و هر جای سوریه که بروند آنجا کانون فتنه می شود و این فتنه ادامه پیدا می کند لذا باید چشم این فتنه را درآورند.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: ارتش سوریه باید در ادامه این پیروزی طوری با این گروه ها برخورد کند که دیگر نتوانند جان بگیرند و تروریست را در منطقه گسترش دهند.
حیدرپور با تاکید بر اینکه دولت سوریه نباید آمریکا را دوست خود تلقی کند، اظهار داشت: در خصوص نحوره برخورد ارتش سوریه با تروریست ها نباید حرف آمریکا و یا شورای امنیت را گوش کند و آنها هم نباید دخالت کنند.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به قطعنامه اخیر شورای امنیت مبنی بر اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه اظهار داشت: نیروهای حافظ صلح نباید الان بیایند باید ۶ سال پیش می آمدند که این همه مصیبت برای مردم سوریه فراهم نشود.
وی در پایان تاکید کرد: حالا که این پیروزی برای ارتش سوریه پیش آمده باید فتنه را در نطفه خفه کند.
منبع:مبزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا