سیاسی

سه پروژه درمانی خراسان جنوبی دهه فجر به بهره برداری می رسد

به گزارش نسیم قائن ، کاظم قائمی عصر چهارشنبه در دیدار با نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تحول سلامت از طرح های موفق نظام بوده است، اظهار کرد: راه اندازی بیمارستان های درمیان، سربیشه و سرایان از اقدامات بسیار ارزنده طرح تحول سلامت در خراسان جنوبی بوده است.
وی با اشاره به اینکه در راستای رفع کمبود نیروی متخصص در بعضی شهرستان های استان تلاش های زیادی صورت گرفته است، افزود: بهره برداری از بیمارستان رازی شهرستان بیرجند از اولویت های دانشگاه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه تا کنون بیمارستان رازی ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: وزارت بهداشت اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان برای تجهیزات این بیمارستان هزینه کرده است.
وی با اشاره به پیشرفت ۹۸ درصدی مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی شهرستان بیرجند تصریح کرد: امیدواریم با تامین تجهیزات این مرکز از سوی وزارت بهداشت تا پایان بهمن ماه سال جاری شاهد بهره برداری از این مرکز باشیم.
قائمی با بیان اینکه بهره برداری از بیمارستان شهرستان فردوس با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر اولویت های دانشگاه علوم پزشکی است، بیان کرد: بهسازی اورژانس شهرستان قاین نیز در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید افزایش داشته باشد، گفت: سعی می شود مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت اقماری دنبال شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به بدهی ۴۵ میلیارد تومانی بیمه ها به دانشگاه علوم پزشکی، عنوان کرد: احداث بیمارستان شهرستان خوسف یکی از دغدغه های دانشگاه است که امیدواریم به زودی این مشکل نیز برطرف شود.
وی ادامه داد: سه پروژه بیمارستان رازی بیرجند، مرکز رادیوتراپی و بهسازی اورژانس شهرستان قاین در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
احداث بیمارستان خوسف اعتبار ندارد
بهنام باریک بین، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این دیدار با بیان اینکه بیشترین تمرکز دانشگاه بهره برداری از بیمارستان رازی بیرجند است، اظهار کرد: امیدواریم این بیمارستان تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه برای بیمارستان شهرستان خوسف تا کنون اعتباری در نظر گرفته نشده است، افزود: افزایش اعتبارات باید از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به صورت جدی پیگیری شود چراکه فشار سیاسی در راستای اخذ اعتبار برای بیمارستان های خوسف و قاین تاثیرگذار خواهد بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه یک میلیارد و ۳۹ میلیون تومان برای بیمارستان شهرستان خوسف سرمایه گذاری شده ست، بیان داشت: ۹ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل این مرکز اعتبار نیاز است.
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا