سیاسی

سه راهی خشک تا گردنه خونیک پرتصادف ترین محور بیرجند-قاین

به گزارش نسیم قائن ، سرگرد کاظمی رئیس پلیس راه قاین در جلسه شورای ترافیک شهرستان با ارائه گزارشی از حوزه راههای شهرستان گفت: در ۵ماهه نخست امسال در تصادفات فوتی،۱۶درصد ودر متوفیان۶۰درصدکاهش داشته ایم ودر مجروحین تصادفات ۳۱درصد متاسفانه رشد داشته ایم
وی افزود: بیشترین تصادفات ما دراین مدت با ۴۷درصد درراههای روستایی است که ناشی از عدم رعایت حق تقدم در تقاطع هاست وهمچنین ۲۰درصد حوادث درراههای فرعی و۳۳درصد تصادفات درراههای اصلی بوده است.
رئیس پلیس راه قاین درادامه گفت: ۶۹درصد تصادفات ما ناشی از خواب آلودگی وحواس پرتی بوده است .
وی افزود: درسال گذشته ۱۴درصد تصادفات به دلیل حق تقدم بود که امسال این میزان با توجه به آرام سازی هایی که در تقاطع های روستایی انجام شده است به ۶درصد کاهش یافته است اما هنوز هم این رقم قابل تامل است.
کاظمی بابیان این که بیشترین حوادث را سواری ها داشته اند گفت:۵۰درصد تصادفات مربوط به سواریها،۲۶درصد مربوط به موتور سیکلت بوده است وتصادف اتوبوس ومینی بوس دراین مدت در راههای شهرستان نداشته ایم.
رئیس پلیس راه قاین گفت: بیشترین زمان حوادث درجاده های قاین از ۱۲ظهر تا ۲۱شب بوده است که در بحث فرهنگ سازی بایدبه این موضوع توجه شود.
وی ادامه داد: بیشترین تصادفات جاده ای در راههای شهرستان مربوط به روزجمعه با ۱۹درصد تصادفات بوده است ویکشنبه ما کم ترین تصادفات را داشته است
سرگرد کاظمی با بیان این که بیشترین تصادفات ما از لحاظ فوتی وجرحی مربوط به محور بیرجند- قاین است گفت:در حوادث ترافیکی وقایع مهمه راداریم که هرتصادفی که ۵مصدوم ویا فوتی داشته باشد جزء وقایع مهمه است که در۵ماه ابتدای سال از ۵واقعه مهمه ۴واقعه در محور بیرجند بوده است واز این تعداد ۱۰۰درصد آن ناشی از سبقت وتجاوز به چپ بوده است ویک مورد هم در حوزه شهرستان قاین بوده است.
وی گفت: پرتصادف ترین محور بیرجند-قاین، بین سه راهی خشک تا گردنه خونیک است .
سرگرد کلظمی بابیان این که از ۱۵شهریورتا۲مهرماه آماده باش کامل هستیم گفت:امیدواریم که بتوانیم یک سفرایمنی را برای مسافرینی که در مسیر راههای شهرستان تردد می کنند فراهم کنیم.
فرمانده پلیس راه قاین ادامه داد: با نصب ۶دوربین در محور قاین –گناباد شاهد کاهش تصادفات جاده ای بوده ایم ودر محور بیرجند هم دوربین ها فعال است ومیانگین سرعت گرفته می شود
وی اظهارداشت:باتوجه به آسیب شناسی هایی که داشته ایم ودر محور بیرجند ۱۰۰درصد تصادفات ناشی از سبقت است لذا ۴۵واحد گشت نامحسوس در دوشیفت فعال خواهند بود وبدون اغماض با سبقت غیرمجاز برخورد خواهد شد وعلاوه برجریمه ۲۰۰هزارتومانی ۵نمره منفی برای شخصی و۱۰نمره منفی برای عمومی اعمال خواهد شد .
وی بااشاره به سامانه سپهتن گفت:این سامانه در روی اتوبوس ها نصب شده است و از اول مهر ماه تاکسی ها وتانکرهاهم به چرخه این سامانه اضافه خواهند شد.
فرمانده پلیس راه قاین درادامه بیان داشت:ایجاد استراحتگاههای بین راهی در مسیرهای کویری مورد نیاز است وخواهش ما این است که دراین زمینه مسئولین مربوطه با ما همکاری داشته باشند.
سرگرد کاظمی ادامه داد:بین شهرک صنعتی ومیدان طلای سرخ به دلیل دوربرگردان های نا ایمن واژگونی خودرو زیاد داریم وباید یک اقدام اساسی صورت گیردوپیشنهاد ما این است که در جلوی شهرک صنعتی باکس ایجاد شود
وی گفت:مسیر کافه سوزنی تا شهرک ولیعصر قاین نیزمستعد حوادث مرگبار است وترددعابر پیاده دراین مسیر زیاد است وبارها گفته شده است که تاکسی ها دراین مکان مستقرنباشندویک ساماندهی برای تاکسی ها باید صورت گیرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا