سیاسی

سهم دانش آموزان نوغاب پسکوه از امکانات تحصیلی ،یک ساختمان فرسوده+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، روستای نوغاب پسکوه به عنوان یکی از بزرگترین روستاهای بخش مرکزی با بیش از۵۰۰خانوار و۱۸۰۰نفر جمعیت دارای ۳مدرسه است که بافت ۲مدرسه آن بسیار فرسوده است.
به گفته اهالی این روستا بسیاری از معلمین شهرستان دراین روستا خود درس خوانده اند واینک در آستانه بازنشستگی قراردارند اما هنوز همین مدارس ،سهم فرزندان ما از آموزش کشور است.
یکی از والدین دانش آموزان گفت: باوجود اینکه میدانیم وضعیت مدارس خیلی مناسب نیست اما در جهت آسایش فرزندان خودمان هزینه کرده ایم ومدارس شوفاژکشی می شود.
یکی از اهالی دیگر روستا نیز اظهارداشت :یکی از اهالی روستای ما فرزندش را ازدست داده است واعلام کرده است اگر مسئولین پای کارباشند من دیه فرزندم را برای ساخت مدرسه در روستا می گذارم اما برای اینکه نام فرزندم زنده بماند میخواهم که مدرسه به نام فرزندم باشد.
بی بهره بودن روستای نوغاب از کمترین امکانات ورزشی
مشکل اصلی جوانان روستا نبود امکانات ورزشی و تفریحی است. این روستا با حدود ۵۰۰ خانوار جمعیت از کمترین امکانات ورزشی محروم است و قول های مسئولان هم تاکنون عملی نشده است و بیشتر جوانان اوقات فراغت خود را به بطالت می گذرانند و حتی برخی رفتن را بر ماندن در نوغاب ترجیح می دهند.
جوانان روستای نوغاب پسکوه همچنین ازداشتن یک زمین ورزشی مناسب حتی زمین روباز نیز محروم هستند واکثر مواقع در مدارس والیبال وفوتبال بازی می کنند
یکی از جوانان روستا گفت:خواسته مارا که داشتن یک سالن ورزشی مناسب است به گوش مسئولین برسانید.
این جوان نوغابی خواستار احداث سالن ورزشی در روستا می شودومی گوید:ما برای تمرین و مسابقه مجبوریم به روستاهای همجوار برویم که علاوه بر صرف هزینه، باید مشکلات جاده ای را نیز تحمل کنیم
برای آخرین وضعیت از مدارس این روستا به سراغ مسئولین آموزش وپرورش رفتیم .
احمدی معاونت پشتیبانی اداره آموزش وپرورش شهرستان قاین درگفتگو با خبرنگار نسیم قائن درباره آخرین وضعیت مدارس این روستا گفت: این مدیریت از وضعیت مدارس تخریبی این روستا که حدود ۲۴۰دانش آموزدارد واقف است وبا کمک مردم درحال حاضر مسئله گرمایشی مدارس در حال انجام است.
وی افزود:طرح نوسازی هر۳مدرسه روستای نوغاب پسکوه در دستور کارقراردارد وسعی ما این است که ظرف ۲سال آینده این مدارس تامین اعتبار ونوسازی آن انجام شود.
وی از همکاری مردم این روستا در طرح شوفاژکشی مدارس روستا تقدیر وتشکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا