سیاسی

سهم بیکاران از بودجه ۹۶ دولت معلوم شد/۱میلیون تومان برای هر بیکار

به گزارش نسیم قائن ، در لایحه پیشنهادی دولت حسن روحانی برای بودجه ۹۶ ، مجموه اعتبارات هزینه ای اشتغالزایی دستگاه های اجرایی برابر ۹۴۰ میلیارد تومان است که نسبت به اعتبارات هزینه ای کل لایحه بودجه ۱۳۹۶ در حدود ۰٫۴ درصد است.
همچنین مجموع اعتبارات امور، فصول و برنامه لایحه بودجه ۹۶ در سه فصل اصلاح روابط بازار کار، آموزش فنی و حرفه ای و حمایت از اشتغال به طور سرجمع ۵۷۵۰ میلیارد تومان می باشد.
پیشنهاد اعتبار ۶۷۰۰ میلیارد تومانی برای اشتغالزایی در سال ۹۶ از سوی دولت در حالی است که آمار رسمی بیکاران در حال حاضر حدود ۳٫۵ میلیون نفر است، هر چند آمارهای غیر رسمی از بیکاری بیش از ۵ میلیون نفر حکایت دارد. در عین حال با احتساب افراد آماده به کار که طی سال آینده وارد بازار کار خواهند شد، دولت باید حداقل برای اشتغال ۶ میلیون نفر برنامه داشته باشد.
با این وجود، بودجه ۶۷۰۰ میلیارد تومانی برای اشتغال ۶ میلیون نفر یعنی اینکه دولت برای اشتغال هر بیکار اندکی بیش از یک میلیون تومان کنار گذاشته است. این در حالی است که بودجه لازم برای اشتغال هر نفر بسته به نوع شغل از ۲۰ میلیون تا ۸۰ میلیون تومان در نوسان است. به عبارت دیگر با این بودجه حداکثر بتوان برای ۳۳۵ هزار نفر شغل ایجاد کرد و نه بیشتر.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا