سیاسی

سهم بودجه پژوهش از بودجه عمومی کشور ناچیز است

به گزارش نسیم قائن ، دکتر هاشمی در نوزدهمین جشنواره ابن سینا که روز یکشنبه، ۱۵ بهمن ماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز به کار کرد، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: نقش دانشگاه‌ها را در شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی فراموش نکرده‌ایم.
وی با بیان اینکه امروز ۱۵ بهمن مصادف با انتصاب مهندس بازرگان توسط امام خمینی (ره) به عنوان نخست وزیری است، افزود: مهندس بازرگان از دانش‌آموختگان دانشگاه تهران بود و به حق توانستند کشور را در بحرانی‌ترین روزها مدیریت کنند.
وی ادامه داد: برای این کشور زحمات زیادی کشیده شده است و مسئولان کشور نباید تلاش‌هایی که توسط مردم برای این پیروزی کشیده شد، فراموش کنند.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در حد توان خود به پژوهش و رشد علمی کشور کمک می‌کند، گفت: امروز بیش از آن‌که عمل کنیم، حرف می‌زنیم و در شعار دادن در کشور اول هستیم و در عمل، بودجه پژوهش کشور از بودجه عمومی بسیار ناچیز است.
وی افزود: باید سهم پژوهش را از بودجه عمومی در نظر بگیریم و به همان اندازه انتظار داشته باشیم.
هاشمی با اشاره به اینکه در روزهای گذشته در بحث مالیات‌ها که در بخش خصوصی شکل افسار گسیخته‌ای پیدا کرده، مالیات پلکانی تصویب شد و امر خوبی بود که اتفاق افتاد و مالیات باید از همه گرفته شود و مردم ما به تبعیض اعتراض دارند.
وی تاکید کرد: چرا باید مالیات در بیمارستان‌های دولتی ۳۵ درصد باشد و اصلا با بخش خصوصی قابل قیاس نباشد.
وزیر بهداشت گفت: سهم ما از بودجه عمومی در مقایسه با کارنامه‌ای که تحویل داده‌ایم، بسیار کم است.
وزیر بهداشت در ادامه با تبریک به برگزیدگان جشنواره ابن‌سینای دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: امیدواریم فرصت برای جوان‌ترها بیش از قبل فراهم شود و وجود این فرصت‌ها نشان دهنده پویایی در دانشگاه است و هیچ پیشرفت و فرصتی متصور نیست، مگر اینکه برای همه افراد بطور مساوی وجود داشته باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در بخش آموزش علوم پزشکی نسبت به سایر رشته‌های آموزش عالی موفقیت بیشتری کسب کرده است، تصریح کرد: ما بهتر توانسته‌ایم آنچه که یاد گرفته‌ایم، در اختیار مردم قرار دهیم و در حوزه طب، تلاش دانشمندان در زندگی روزمره‌ مردم، ملموس‌تر است و هم اینکه مردم نیازی به خروج از کشور برای انجام کارهای درمانی ندارند،‌ گوشه‌ای از این تلاش‌ها را نشان می‌دهد.
هاشمی اظهار کرد: با اینکه کمترین هزینه‌ برای پیشرفت علوم پزشکی در دولت‌ها شده است،‌ خود اساتید به دلیل علاقه شخصی، سرمایه‌گذاری‌های زیادی کرده‌اند و پیشرفت در این حوزه قابل قبول بوده است.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا