سیاسی

سند گردشگری قاین بر اساس ظرفیت های شهرستان ترسیم شود/پیشرفت قاینات در سایه توجه سرمایه گذاران بومی

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی فرماندار قاین شب گذشته در مراسم افتتاح نورپردازی قلعه کوه قاین اظهارکرد:صنعت گردشگری یک صنعت نامرئی است که هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت آن در اقتصاد کشور استفاده کنیم .
وی ادامه داد: کشور ایران جزء ۱۰ کشور برتر دنیا در حوزه گردشگری است اما از ظرفیت آن بهره کافی نبرده ایم .
فرماندار قاین بیاد داشت:همه ما قاینات را زیبا توصیف می کنیم اما هنوز یک سند گردشگری جامع برای شهرستان و شناسایی ظرفیت های گردشگری آن نداریم .
وی با تاکید بر ترسیم یک سند گردشگری برای شهرستان قاینات گفت: باید سند گردشگری پایداری برای شهرستان قاینات که آثار تاریخی و فاخری دارد ترسیم شود.
کریمی با اشاره به ظرفیت های شهرستان قاینات از جمله جاده ترانزیتی گفت: روزانه تردد بسیار زیاد حمل ونقل جاده ای و تردد کامیون و ترانزیت در محور قاینات داریم و شهری که ۲۷۰۰ کامیون دارد هنوز از ظرفیت آن به خوبی در راستای ایجاد اشتغال و صنعت گردشگری استفاده نشده است.
وی افزود:هنوز نتوانسته ایم مرکز جامع خدمات برای کامیون داران ومسافران در شهرستان ایجاد کنیم.
فرماندار قاین با اشاره به ظرفیت های بسیار مهم شهرستان همچون حوزه سلامت و کشاورزی وجاده .. در جهت جذب گردشگر گفت: با توجه به این که در آینده با بحران انرژی مواجه می شویم باید ظرفیت گردشگری شهرستان ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد .
وی گفت: مردم ما قدرت ریسک پذیری ندارند و شهرداری باید استارت برخی از برنامه ها در حوزه گردشگری را در شهرستان بزند تا دیگران هم شروع کنند.
کریمی گفت: از ظرفیت بخش خصوص به خوبی استفاده نشده است و بخش خصوصی را به بازی بگیرید و به آنها نقش بدهید و سرمایه های پایدار در شهرستان ایجاد کنید .
فرماندار قاین با اشاره به این که چه بخواهیم و چه نخواهیم شرکت سیمان قاین و سیکل ترکیبی شهرستان به بخش خصوصی واگذار می شود و سوال ما این است که چرا سرمایه گذاران قاینی در این زمینه مشارکت نمی کنند ؟ چرا کامیون داران شهرستان سهام شرکت سیمان قاین را خریداری نمی کنند تا سرمایه ای برای آینده فرزندان خودشان باشد؟
وی با بیان این که استارت شرکت توسعه عمران شهرستان زده شده است گفت:سرمایه های خرد شهرستان باید دور هم جمع شوند واز سرمایه گذاران شهرستان استفاده شود.
کریمی ادامه داد: قاینات بدون کمک کسانی که عِرق قاینی بودن دارند به توسعه نخواهد رسید و برای پیشرفت شهرستان و آینده این شهر باید همه گام بردارند و فرمانداری شهرستان هم با همه سلایق برای توسعه شهرستان همکاری خواهد کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا