سیاسی

سمنان| وزیر اقتصاد: طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ابلاغ شد

به گزارش نسیم قائن ، جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان لحظاتی پیش با حضور مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد.
مسعود کرباسیان در این جلسه اظهار داشت: ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی سراسر کشور در بودجه سال ۹۶ تصویب‌شده است.
وی این اعتبار را از محل تسهیلات ۱٫۵ میلیارد دلاری با سود ۶ درصد عنوان کرد و افزود: ایجاد اشتغال فراگیر یکی از رویکردهای مهم دولت است و باید در این راستا یک دبیرخانه فعال در استان سمنان ایجاد شود.
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه بالغ‌بر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال در کشور تخصیص داده‌شده است افزود: نرخ بیکاری در کشور اکنون ۱۲ درصد است و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده امیدواریم این نرخ به ۸ درصد کاهش یابد.
وی با اشاره به پتانسیل‌های مطلوب استان سمنان در حوزه اقتصاد خاطرنشان کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید با همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌های اجرایی در آینده نزدیک در این استان محقق شود.
کرباسیان با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذار؛ باید بتوانیم منطقه‌ای را الگو قرار داده و در این راستا تبادل داده‌ها از طریق دولت الکترونیک به انجام رسد خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات معدن باید تلاش‌های بیشتری در حوزه‌های مختلف این استان انجام شود.
وی با اشاره به ابلاغ طرح جایگزینی خودروهای فرسوده از سوی ریاست جمهوری در سراسر کشور افزود: اجرای این طرح ظرفیت خوبی را برای شرکت‌های خودروسازی و توسعه تولیدات خودرو در استان سمنان ایجاد می‌کند.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: استان سمنان با توجه به ظرفیت‌های مطلوبی که در حوزه خودروسازی دارد می‌تواند در حوزه قطعه‌سازی خودرو نیز موفق شود.
وی با تأکید بر لزوم بررسی مشکلات و موانع موجود در مسیر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یادآور شد: دولت الکترونیک در استان سمنان در آینده نزدیک محقق می‌شود و این امر با مشارکت و همکاری دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود.
کرباسیان با اشاره به مشکلات معادن استان سمنان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی و تقویت فعالیت خانه‌های معدن در استان سمنان ظرفیت خوبی برای رفع مشکلات معادن دارد.
وی بورس را بهترین محل برای عرضه دارایی‌های دولت دانست و گفت: ۶۰۰ بنگاه اقتصادی وجود دارد که باید به ۱۰۰۰ بنگاه اقتصادی افزایش یابد.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه شاخصه بورس ما به ۹۰ هزارتا رسیده است تصریح کرد: این یعنی تقاضا در بازار وجود دارد و ما باید به مقوله عرضه بپردازیم.
وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان تأکید کرد: استان سمنان با توجه به وجود منابع طبیعی مطلوب و امکان تاریخی و تفریحی می‌تواند نقش ویژه‌ای در جذب توریست داشته باشد.
انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا