سیاسی

سفر یکروزه رئیس سازمان امور عشایرکشور به شهرستان قاینات+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، دکتر علائی مقدم رئیس سازمان امور عشایرکشوردر سفر یک روزه خود که به دعوت اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه به قاینات سفر کرده بوداز روستاهای عشایری جان میرزا،چاه جملی،چاه دهنه و رجنگ بخش نیمبلوک و روستاهای بخش آباد ،فرخی و گرماب بخش مرکزی شهرستان قاینات بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات مردم این روستاها قرار گرفت.
مشکلات نهاده های دامی،مشکل آب شرب ،مشکل جاده های روستاهای عشایری،خرید تضمینی دام و مجوز صدور دام به استانهای مرزی از مواردی بود مه دراین بازدید ها مطرح شد.
خرید تضمینی دام با قیمت ۴۵ هزار تومان و به ازای هر کیلو دام تحویل ۲ کیلو جو با قیمت دولتی از روز دوشنبه ۱۷ خرداد از قول هایی بود که رئیس امور عشایر کشور به عشایر داد.
وی از پرداخت وام های قرض الحسنه ۴ درصد با پرداخت ۵ ساله برای تامین علوفه و همچنین زنان عشایر و ایجاد اشتغال خانگی نیز خبر داد و گفت:خراسان جنوبی جز ۸ استان اول در بحث خشکسالی است و متاسفانه این خشکسالی در طی ۵۳ سال اخیر بی سابقه بوده است و ماهم در تلاش هستیم که مشکلات عشایر را به صورت جد پیگیری و حل کنیم.
علائی مقدم از اختصاص جو با قیمت دولتی به صورت ویژه به استان خراسان جنوبی خبر داد وگفت: از هفته آینده این امر در استان محقق خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا