سیاسی

سفر نخست وزیر سوریه به تهران به دعوت جهانگیری؛ در آینده نزدیک

به گزارش نسیم قائن ، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که به منظور شرکت در نشست کمیته سیاسی مشترک دو کشور و رایزنی با مقامات سوریه به دمشق سفر کرده است با نخست وزیر سوریه دیدار و پیرامون تحولات جاری و همکاری‌های دو کشور در ابعاد مختلف اقتصادی و سیاسی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
نخست وزیر سوریه در این دیدار با تقدیر از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه اعلام کرد: تاریخ هیچگاه ایستادگی دولت و ملت ایران در کنار سوریه در شرایط سخت را فراموش نخواهد کرد.
محمدعماد خمیس با تاکید بر اینکه موفقیت در نبرد حلب، موفقیت محور مقاومت در تحمیل شکست به تروریست‌ها و حامیان خارجی آنهاست، افزود: تقویت همکاری‌های اقتصادی سوریه و ایران یک ضرورت است و باید افزایش همکاری های اقتصادی به طور جدی در دستور کار دو کشور قرار گیرد.
نخست وزیر سوریه با تشکر از دعوت آقای جهانگیری معاون اول محترم رییس جمهور، گفت: به‌زودی در سفر به تهران موضوعات مختلف همکاری‌های اقتصادی دو کشور پیگیری و مورد توافق قرار خواهد گرفت.
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه نیز با تبریک موفقیت ملت سوریه در نبرد حلب به حدود چهار دهه روابط ویژه و راهبردی دو کشور اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های اقتصادی، گفت: یکی از کارکردهای کمیته سیاسی مشترک، پیگیری همکاری های اقتصادی و تلاش در جهت اجرایی شدن توافقات اقتصادی ایران و سوریه است و امیدواریم در این چارچوب بتوانیم به پیشبرد و ارتقای روابط همه جانبه دو کشور کمک کرده و نگاه به آینده داشته باشیم.
حسین جابری انصاری با اشاره به شرایط خاص اقتصاد سوریه در وضعیت جنگ، ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ تدابیر لازم مقدمات حل سیاسی بحران سوریه و خروج هر چه سریع‌تر این کشور از شرایط فعلی فراهم شود
منبع : مهر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا