سیاسی

سفر به کیش همچنان گرانتر از ترکیه/چالش‌ گرانی سفرهای داخلی

به گزارش نسیم قائن ، علی اصغر مونسان درباره اینکه چرا سفر به برخی استانهای کشور حتی از سفر به کشورهای همسایه همچون ترکیه ارزانتر است، و آیا سازمان میراث فرهنگی در این باره قصد ندارد برای ارزانی سفرها اقدامی کند، اظهار داشت: موضوع پیچیده ای است، هم مسافران درست می‌گویند و هم کسانی که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند؛ و این موضوع فقط به سازمان میراث فرهنگی برنمی‌گردد که با یک اقدام سازمانی قیمت تمام شده پایین بیاید.
وی ادامه داد: به عنوان مثال ناوگان هوایی کشور فرسوده است و ضریب بهره‌وری پایینی دارد. بنابراین قیمت تمام شده اش نسبت به ایرلاین‌های خارجی، بالا می‌رود، پس پایین آوردن قیمت به همین راحتی نیست، ضمن اینکه ایرلاین‌ها زیر نظر ما نیستند که ما به آنها بگوییم قیمت را پایین بیاورند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: بنابراین قیمت‌های سفر به بازار بر می‌گردد و این بازار است که قیمت سفر را مشخص می‌کند. براین اساس موضوع پیچیده ای است و باید روی آن کار شود و مولفه‌های شدنی باید یکی یکی بررسی شوند تا قیمت‌ها کنترل شود.
مونسان در این رابطه ادامه داد: اما یک بخش جدی نیز وجود دارد و آن تبلیغات اغواءکننده سفرهای ارزان خارجی است، زیرا تبلیغات واقعی نیست. به طور مثال ما شکایاتی داشتیم مبنی بر اینکه در مسکو، فرد را به جای هتل به یک خانه برده‌اند و اقامت داده اند که بعد از بررسی مشخص شد خرید در قالب بسته ارزان قیمت سفر بوده است.
معاون رئیس جمهوری عنوان کرد: بنابراین بخش زیادی از ارزانی و گرانی سفرهای داخلی در مقایسه با سفرهای خارجی، به همین تبلیغات اغواءکننده سفرهای خارجی بر می‌گردد و بخشی نیز به زمان‌بندی سفر در زمانهای شلوغ و خلوت ایام سفر (High Season – Low Season ) بر می‌گردد.
مونسان خاطرنشان کرد: بخش خوب سفرهای مردم ما در نیمه دوم سال است؛ مثلاً در جنوب کشور دوره High Season – (فصل شلوغى سفر) است که همین زمان در ترکیه Low Season – (فصل خلوتى سفر) است، پس ترکیه قیمت سفر را پایین می‌آورد و متاقباً در این‌بازه قیمت سفر به کیش بالا می‌رود و اینها نباید با هم قیاس شود.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا