سیاسی

سفر به روستای کُرُه ،دیار سبز قاینات را ازدست ندهید+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، تعطیلات نوروز، فرصت مناسبی برای پرداختن به فعالیت هایی است که در ایام دیگر سال، کمتر فرصت رسیدگی به آنها برای افراد مهیا می شود.
اگر در نوروز۹۷ قصد سفر به شهرستان قاینات را دارید ، می توانید بدون هیچ شلوغی و ازدحامی در فضای دنج روستاهای زیبای قاینات تعطیلات خود را بگذرانید.
تا نوروز ۹۷، تنها چند هفته دیگر باقیمانده است و علاقمندان به ایرانگردی، از هم اکنون مشغول بررسی مقصدهای جذاب و بکر کشورمان برای گذران تعطیلات نوروز باستانی ۹۷ هستند.
شهرستان قاینات ،دومین شهر خراسان جنوبی و خاستگاه زعفران و زرشک جهان است و روستاهای زیبا و سرسبز این شهرستان در کنار سایر آثار باستانی همچون مسجد جامع ،آرامگاه بوذجمهر،قلعه کوه قاین،شهر قدیم قاین، غارهای طبیعی و زیبا،هرساله میزبان مسافرین زیادی است .
پایگاه تحلیلی خبری نسیم قائن قصد دارد تا در قالب بسته های نوروزی به معرفی جاذبه های گردشگری و تفریحی قاینات بپردازد.
سفری به روستای کره(Koroh)
وقتی از منتهی الیه شمالی شهر قاین به سمت غرب تغییر مسیر دهید پس از طی مسیر حدودا ۳۰ کیلومتری و عبور از هفت روستای دیگر ، روستائی سرسبز و زیبا با بافتی کوهستانی و منحصر به فرد را به نظاره خواهید نشست .
روستای کره از توابع بخش مرکزی شهرستان قاینات در فاصله حدود ۱۳۰ کیلومتری مرکزخراسان جنوبی با۱۳۰ خانوار جمعیت و تولید دو محصول کشاورزی با کیفیت ، یعنی آلو بخارا و زعفران .قرار دارد.
این روستا یکی از روستاهای زیبا و مورد هدف گردشگری شهرستان قاینات است که هر ساله در ایام بهار و تابستان وحتی در فصل پبرداشت زعفران در پاییز میزبان مسافرین و مجاورین زیادی است .
چنانچه تا بحال به کره نیامده اید به شما پیشنهاد می کنیم اگر :
مایلید سرسبزی و طراوت باغ های آلو بخارا و میراث کهن طبیعی مانند : درختان زبان گنجشک ، بید ، گردو ، توت و … را به تماشا بنشینید.
اگر دوست دارید طعم سوغاتی های درجه یک قاینات یعنی آلو بخارا و زعفران را بچشید .
اگر دیدن بافت های مسکونی قدیمی و پلکانی ، دالان های گنبدی و ساختمان های سه طبقه خشتی را می پسندید .
اگر به کوهنوردی و پیاده روی در مسیرهای بکر همراه با سکوت حیرت انگیز شبانه علاقه مندید.
اگر می خواهید اقامتی به یاد ماندنی در کنار خانواده در یک خانه سنتی و طعم عالی غذاهای محلی را تجربه کنید.
حتما سری به روستای کُرُه شهرستان قاینات بزنید و مطمئن باشید در کنار مهمان نوازی مردم این دیار و همچنین طبیعت زیبای این روستای سرسبز سفر خوشی را خواهید داشت.
در بهار۹۷ ،در روستای کره میزبان شما خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا