سیاسی

سریال استعفای مسئولان فوتبال زیرکوه

به گزارش نسیم قائن ، زیرکوه یکی از شهرستان‌های مستعد در رشته‌های مختلف ورزشی به ویژه ورزش پرطرفدار فوتبال است و کسب عناوین مختلف در مسابقه های استانی از سوی فوتبالیست‌ها و فوتسالیست‌های زیرکوه گواه این مدعاست. جوانان فوتبالیست این شهرستان سال‌ها با کمترین امکانات ورزشی در دورترین روستاها تنها سرگرمی و دلخوشیشان دویدن دنبال توپی بود که آن هم از کمترین کیفیت برخوردار و گاهی اوقات به وسیله چند پارچه به هم پیچیده شده درست شده بود. با انتزاع نمایندگی ورزش و جوانان زیرکوه از قاینات و ارتقای این نمایندگی به اداره امید می‌رفت با تاسیس هیئت‌های ورزشی راهی روشن برای جوانان ورزشکار زیرکوه مشخص و حداقل امکانات اولیه فراهم شود.
استعفای اولین رئیس هیئت بعد از ۶ ماه
نخستین رئیس هیئت فوتبال زیرکوه بعد از گذشت ۶ ماه استعفا داد.
نخستین رئیس هیئت فوتبال زیرکوه خیلی زود از سمت خود استعفا داد و آماده نبودن زیرساخت‌ها، کمبود امکانات اولیه و همکاری نکردن بعضی اداره ها و نهادها و البته مشغله‌کاری را علت کناره گیری خود اعلام کرد. «علی بیهقی» افزود: زیرکوه حتی یک زمین خاکی مناسب برای ورزش فوتبال ندارد و درعمل فوتبال این شهرستان به سمت فوتسال گرایش پیدا کرده است، آن هم فوتسال در چند سالن کوچک و غیر استاندارد.
با انتخاب دومین رئیس هیئت فوتبال از بین مدیران یکی از اداره های شهرستان انتظار می‌رفت بار دیگر چراغ ورزش فوتبال در زیرکوه روشن شود اما دیری نپایید تا دومین رئیس هیئت فوتبال هم از سمت خود کناره‌گیری کرد.
اگر چه «مهدی ملاکی» مشغله‌کاری و انتقال به بیرجند را از دلایل استعفای خود اعلام کرد و آنچه عیان است این است که وی هم با مشکلاتی مواجه شد که رئیس هیئت قبلی دست به گریبان آن بود.
اما اکنون در آستانه برگزاری مسابقه های جام رمضان خبر استعفای سومین رئیس هیئت فوتبال که از جوانان ورزشکار بومی و فرهنگیان زیرکوه است را می شنویم.
البته «محمدرضا سعادت‌پور» سومین رئیس مستعفی فوتبال زیرکوه هم آماده نبودن زیرساخت‌ها، بی‌توجهی اداره های مختلف به امر حمایت از ورزش، همکاری نکردن در برگزاری مسابقه ها، مسائل فرهنگی، کمبود مربی و داور آموزش دیده و دارای مدرک و البته مشغله کاری و خانوادگی را علت استعفای خود اعلام کرد.
استعفای پی در پی مسئولان هیئت های فوتبال زیرکوه سبب شد تا دلیل آن را از سرپرست اداره ورزش و جوانان این شهرستان جویا شویم.
«جعفر علی آبادی» نداشتن روحیه کار گروهی، آشنا نبودن به ضوابط و مقررات هیئت و نداشتن هدف را از دلایل استعفای مسئولان هیئت فوتبال زیرکوه اعلام کرد. وی افزود: هیئت فوتبال تنها هیئتی است که ساختاری جدا از دیگر هیئت ‌ها دارد.
وی ادامه داد: رئیس هیئت در ابتدای انتخاب خود باید اعضا و مسئولان کمیتههای مختلف را انتخاب کند و با یک برنامه‌ریزی منسجم و بلند مدت به دنبال جذب و کنار هم قرار دادن اعضای هیئت باشد تا به یک برنامه عملیاتی مطلوب و خوب در طول سال دست یابد؛ به علاوه تا هیئت یک ساختار تشکیلاتی خوب و همفکر و برنامه عملیاتی منسجم و مستمری نداشته باشد نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد.
استعفا به دلیل کمبود امکانات نبود
اگر چه یکی از دلایل استعفای هر ۳ رئیس هیئت فوتبال زیرکوه کمبود امکانات و آماده نبودن زیرساخت‌ها اعلام شد اما سرپرست اداره ورزش و جوانان این موضوع را تایید نکرد و گفت: استعفای روسای هیئت مربوط به کمبود امکانات نیست.
وی افزود: نمی‌شود گفت استعفای رئیس هیئت فوتبال مربوط به نبود امکانات است چون هیئت فوتبال تنها هیئتی است که خودکفاست و اگر یک جام برگزار کند درآمد خوبی به دست می آورد که می‌تواند علاوه بر استفاده بهینه کمک حال اداره ورزش و جوانان زیرکوه هم باشد.
وی به کمک‌های اداره ورزش و جوانان به هیئت‌های ورزشی اشاره کرد و ادامه داد: اداره ورزش و جوانان تاکنون کمک‌های قابل توجهی به هیئت فوتبال و علاقه‌مندان ورزش فوتبال کرده است که توزیع بیش از ۵۰۰ توپ فوتبال، بیش از هزار دست لباس ورزشی از جمله کمک‌های این اداره است که می‌تواند به رونق این ورزش کمک کند.
۱۷هیئت ورزشی فعال
سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه در ادامه گفت: این شهرستان ۱۷ هیئت فعال ورزشی دارد که اکنون با توجه به داشته‌ها، امکانات، تجهیزات و زیرساخت‌های موجود به دنبال اجرای طرح آمایش سرزمینی ورزش هستیم تا بتوانیم با توجه به علاقه و استعداد جوانان این شهرستان بیشتر به هیئت‌های ورزشی کمک کرده و از امکانات موجود بهره بهتری ببریم. «علی آبادی» با اشاره به این که حدود هزار نفر ورزشکار ساماندهی شده در زیرکوه داریم، افزود: این ورزشکاران بیمه هستند و نظارت کافی بر فعالیت آن ها انجام می‌شود.
وی بیمه ورزشی را یکی از واجبات امر ورزش دانست و ادامه داد: تمام ورزشکاران باید کارت بیمه ورزشی داشته باشند تا علاوه بر ساماندهی منسجم در بحث دریافت تجهیزات و امکانات بتوانیم آمار مشخصی از آن ها ارائه دهیم.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا