سیاسی

سرلشکر صفوی: حجم اخبار و اطلاعات قدرت تشخیص حق از باطل را از جوانان گرفته است

به گزارش نسیم قائن ، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در اختتامیه هفدهمین دوره بهترین کتاب دفاع مقدس که عصر امروز سوم بهمن ۹۶ در موزه انقلاب اسلامی برگزار شد، بزرگترین رسالت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، موزه ها و مراکز فرهنگی دفاع مقدس و دستگاه های فرهنگی دفاع مقدس را انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به ۵۲ درصد جمعیت کشور که زیر سی سال هستند، دانست.
او با بیان اینکه نسل کنونی با نسل گذشته تفاوت هایی دارد، گفت: اندیشه، تفکر، سبک زندگی، اخلاق و رفتار نسل امروز متفاوت بوده و رشد شگفت انگیز فناوری های ارتباطی، تاثیر فضای مجازی و حجم اخبار و اطلاعات قدرت تشخیص درست از نادرست و حق از باطل را از جوانان ما گرفته است.
سرلشکر صفوی گفت که فرهنگ سازی و حفظ و انتقال ارزشهای اخلاقی و انسانی به نسل کنونی از پیچیده ترین موضوعاتی است که دستگاه های فرهنگی بابد دنبال کنند.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث پیش از انقلاب اشاره کرد و خواستار بازخوانی و مطالعه عمیق تر در خصوص اقدامات و مواضع امام خمینی(ره) از سال ۴۲ تا ورود به کشور شد.
«…من در فرانسه خدمت امام بودم، امام با قاطعیت و روشنی اعلام می‌کردند که شاه را سرنگون و حکومت اسلامی برپا می‌کنیم و سپس فرمودند که شکل حکومت جمهوری اسلامی است. از اینکه امام با آن قاطعیت سخن می‌گفتند، تعجب کردیم. به یاد دارم یک بار خبرنگاران که خدمت ایشان بودند، خبرنگاری پرسید که مدل حکومت اسلامی شما همانند عربستان و برخی کشورهای دیگر است که امام پاسخ دادند، خیر ما بر اساس قرآن و اسلام حکومت تشکیل می دهیم.»
جمله فوق یکی از خاطرات سرلشکر صفوی با امام خمینی(ره) بود. او در ادامه سخنانش گفت که به غیر از فرهنگ انقلاب اسلامی، فرهنگ دفاع مقدس که مبتنی بر دفاع مقدس است و پیروزی‌ها و حماسه‌هایی را در دوران مختلف آفریده است را بایدگسترش دهیم. در دفاع مقدس ملت با رهبری امام(ره) توانستند به پیروزی‌های بزرگی دست یابند و ۲ میلیون بسیجی به رهبری امام از اقصی نقاط کشور به جبهه‌ها اعزام شدند، که این بسیجی از قشرهای مختلف همچون کارگران، معلمان بودند. در دفاع مقدس یک ملت ایستاد و زنان و مردان از سراسر کشور در پشتیبانی از جبهه‌های دفاع مقدس نقش داشتند و لازم است، حماسه‌های دوران دفاع مقدس و عملیات ها را بنگاریم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا