سیاسی

سردار مؤمنی: به‌‌زودی پلیس گمرک تشکیل می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار اسکندر مؤمنی در دیدار با آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه میانگین جرائم نسبت به سال گذشته بهتر شده است، اظهار داشت: در سال جاری ترکیب جرائم مهم و خشن در کشور کاهش داشته البته در جرائم خرد سه درصد افزایش داشته‌ایم اما مجموعاً شرایط امنیتی نسبت به سال گذشته بهتر بوده است.
وی گفت: همه اذعان دارند محیط پیرامونی ایران ناامنی صادر می‌کنند مخصوصاً قاچاق مواد مخدر در مرزهای شرقی که بحمدالله با حضور گسترده پلیس در نقطه صفر مرزی تا عمق شهرها جرائم کنترل و امنیت قابل قبولی برقرارشده است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: در حوادث رانندگی علی‌رغم وجود ۷ میلیون خودرو در سال‌های ۸۴ و ۸۵ حدود ۲۸ هزار نفر در تصادفات کشته می‌شوند، این در حالی است که امروز با ۱۹ میلیون خودرو، کشته‌های رانندگی به کمتر از ۱۶ هزار نفر رسیده، البته این آمار کمی نیست، باید تلاش کنیم تا با افزایش فرهنگ رانندگی، ایمنی بهتر خودروها، جاده‌ها و سرعت در امداد و نجات این آمار به حداقل ممکن برسد.
وی سپس به مأموریت اربعین در سال جاری اشاره کرد و گفت: در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد که حدود ۳ میلیون نفر از ۳ دروازه مرزی کشور طی مدتی خاص به‌سلامت عبور کرده و بازگردند.
جانشین فرمانده ناجا ابراز کرد: هیچ‌گاه نیروی انتظامی بدون کار نیست مانند زلزله اخیر در کرمانشاه که پلیس کشور با همه توان وارد شد، البته برخی همکاران و خانواده‌هایشان در آنجا آسیب دیدند اما بلافاصله از سراسر کشور و از استان‌های همجوار به استان کرمانشاه نیرو اعزام شد.
وی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر کشفیات پلیس نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته اما کافی نیست و باید در حوزه پیشگیری تلاش بیشتری داشت، تصریح کرد: خانواده‌ها و مدارس باید به این حوزه توجه داشته تا فرزندانشان به مواد مخدر کشیده نشوند و پلیس با تمام توان در حال مقابله بوده و در این رابطه شهدای زیادی تقدیم نظام اسلامی کرده است.
سردار مؤمنی با بیان اینکه قاچاق ضربه سختی به زیرساخت‌های اقتصادی کشور و حوزه‌های کسب‌وکار و تولید ملی وارد می‌کند، افزود: پلیس تمام تلاش خود را به‌روی باندهای بزرگ قاچاق متمرکز کرده و امسال نسبت به سال گذشته کشفیات قاچاق ۵۰ درصد افزایش داشته و پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان ۹۰ درصد افزایش داشته است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه از تشکیل پلیس گمرک خبر داد و گفت: طی درخواست فرمانده نیروی انتظامی به ستاد کل نیروهای مسلح این مهم ابلاغ شد و به‌زودی شاهد تشکیل پلیس گمرک خواهیم بود تا با حضور نیروی انتظامی در مبادی رسمی کنترل بیشتری انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا