سیاسی

سردار غیب‌پرور: دشمن به‌دنبال ایجاد فاصله بین روحانیت و مردم است

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از روابط عمومی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، سردار غلام‌حسین غیب‌پرور در نخستین اجلاسیه شهدای علما و روحانیون که در حسینه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: اساساً حیات طیبه اسلام مرهون جانفشانی مردان و زنان بزرگی است که جان خود را برای اعتلای کلمه الله تقدیم کردند که در خط مقدم آنها شهدا هستند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: شهیدان از صدر اسلام تاکنون به ستارگانی تبدیل شدند که آن ستارگان در شب‌های ظلمانی چراغ هدایت هستند که از جمله این شهیدان و طلایه‌داران شهدای روحانیت هستند. در طول عمر اسلام همواره علمای بزرگوار در حفظ دین پیشقدم بودند و گاهی نیز جان خود را فدا کردند، شهید ثانی و در دوران معاصر شهید فضل‌الله نوری از جمله این شهداست.
سردار غیب‌پرور ادامه داد: در تاریخ اسلام عزیز؛ انقلاب اسلامی نباید در اضمحلال حکومت پهلوی عیارسنجی شود چون این باعث کوچک کردن وزن انقلاب اسلامی می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی لوای اسلام را یک بار دیگر بر پهنه گیتی بلند کرد، افزود: غربی‌ها و اردوگاه کمونیسم در قرن‌های متمادی تبلیغ کردند که امام نمی‌تواند جامعه را اداره کند و دین نمی‌تواند حکومت درست کند، آنها معتقد بودند “در منازل و کلیساها و مساجد خود هرچه دوست دارید خدا را عبادت کنید اما اجازه ندارید دین را در جامعه ترویج دهید. دین در بین جامعه جایی ندارد”، و دین از سیاست جداست و همه غرب و شرق در مقابل دین و ملت ایران ائتلاف کردند.
سردار غیب‌پرور تصریح کرد: سرانجام در سال ۵۷ حکومت منحوس و حقیر پهلوی به‌امامت و تلاش امام(ره) از ایران رفت و جاء الحق شد اما این به‌معنای آرامش و سکوت از سوی دشمن نبود، از همان روزهای پیروزی انقلاب اسلامی دشمن دشمنی خود را نسبت به ایران تا به امروز اعمال کرد.
ریاست سازمان بسیج مستضعفین با اعلام اینکه “۱۰۰ شهید روحانی در حوادث تروریستی داریم” خاطرنشان کرد: روحانیت شیعه و سنی دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب ادا کردند. افتخار ما در انقلاب اسلامی این است که همه مردم پای انقلاب خود ایستادند و ۱۷ هزار نفر دستاربه‌سر در میادین جنگ حضور پیدا کردند و ۴ هزار نفر شهید و ۷ هزار نفر مجروح شدند و در سال‌های اخیر نیز در دفاع از حرم ۳۰ شهید تقدیم انقلاب کردیم.
وی با تأکید بر اینکه اسلام به روحانیتش زنده است، ادامه داد: دشمن این را به‌خوبی می‌داند و در تلاش است که بین روحانیت و مردم فاصله بیندازد و اگر موفق شود که به‌فضل الهی نخواهد شد اثری از اسلام ناب محمدی(ص) نخواهد گذاشت. علمای اهل سنت نور چشم ما هستند و در حفظ انقلاب در خیلی از مناطق کشور همت کردند و پای حفظ اسلام که برسد شیعه و سنی ندارد و مکتب پیغمبرگونه باید بماند، قرآن کریم باید بماند و می‌ماند و اسباب آن علما هستند که اسرائیل و آمریکا این را نمی‌خواهند؛ اسرائیل اسلام شیعه و سنی را نمی‌خواهد.
سردار غیب‌پرور گفت: آمریکا و اسرائیل زمانی راضی می‌شوند که نامی از اسلام و قرآن نباشد و در گلدسته‌های ما صدای اذان پخش نشود. دشمن دو راهبرد نفوذ و اختلاف‌افکنی را در مقابل ایران اسلامی در پیش گرفته است، دشمن اهریمن و گرگ‌صفت با لباس قدیس به‌دنبال نفوذ و تفرقه‌افکنی است.
وی حوادث اخیر را یکی از توطئه‌های دشمن دانست که به‌برکت خون شهیدان و مدیریت رهبری و ملت بصیر ایران اسلامی نقش بر آب شد و افزود: این حوادث از رییس جمهور ابله ایالات متحده در آمریکا تا نخست وزیر اشغالگر یک دولت مرتجع مثل عربستان حمایت می‌شد. شهدا درس بصیرت را به ما آموختند، باید خوب نگاه کنیم دقت کنیم و تصمیم بگیریم در مقابل دشمن به‌هنگام و به‌اندازه عمل کنیم.
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا