اسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

سردار زهرایی: شهرستان قاینات در زمینه خوشه سازی در مباحث اقتصاد مقاومتی خوب عمل کرده است

زهرایی با بیان این که هدف غایی سازمان بسیج سازندگی اقتصاد مردم سالاراست گفت: خراسان جنوبی و به خصوص شهرستان قاینات در زمینه خوشه سازی در مباحث اقتصاد مقاومتی خوب عمل کرده است.

به گزارش نسیم قاین،سردار «محمد زهرایی»، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی به توان مردم در قاینات در جمع خبرنگاران گفت: سازمان بسیج سازندگی به منظور تحقق شعار سال (مهار تورم و رشد تولید) در ادامه فعالیت های که در سال های گذشته شروع کرده بود تکمیل زنجیره های ارزش را براساس خوشه سازی و راهبران شغلی همچنان سرلوحه کارش قرار داده است.

وی با اشاره به تشکیل ۲۲ هزار صندوق قرض الحسنه مردم پایه در کشور ادامه داد: این صندوق ها در زمینه تولید محصولات مزیت دار هر منطقه ای فعال هستند.

وی حلقه های مفقوده در زمینه تولید و فروش محصولات مزیت دار را نمانا سازی و فروش آن اعلام و اظهارکرد: برای ایجاد این حلقه ها خوشه سازی در این زمینه مدنظر است تا در قالب کلونی ها کوچک تولید کننده تبدیل به خوشه محلی و استانی شده و زمینه رقابت و فروش آن ها با برپایی نمایشگاه های دائمی و غیر دائمی محصولات اقتصاد مقاومتی فراهم شودوهمچنین فروش آن ها دوچندان شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به پیوست گروه های جهادی، پایگاه های مقاومت بسیج و صندوق قرض الحسنه مردم پایه اشاره کرد و ادامه داد: هدف غایی سازمان بسیج سازندگی هم اقتصاد مردم سالار است.

به گفته وی خداروشکر هم خراسان جنوبی و هم شهرستان قاینات در زمینه خوشه سازی در مباحث اقتصاد مقاومتی خوب عمل کرده است.

وی تصریح کرد: اقتصاد یک موجود زنده است و باید رفتار مان متناسب با نیازهای آن باشد باید آرام آرام و حساب شده پیش برویم اما حق توقف نداریم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور وظیفه تسهیل گری بین نهادها، بانک ها و… را با واحدهای کوچک تولید اقتصاد مقاومتی دارد دانست اضافه کرد: ما طرف مردم هستیم چرا که پرونده مردم زیربغل ماست و مسئله مردم مسئله ماست و می دویم تا مشکل مردم را حل کنیم.

۳۴۹ طرح اشتغالزایی، عمرانی و محرومیت زدایی، امروز با حضور سردار زهرایی، مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در خراسان جنوبی به بهره برداری رسیدکه برای اجرای این طرح‌ها ۵۲ میلیارد تومان هزینه شده که زمینه اشتغال ۵۷۳نفر نیزفراهم شده است.

از این تعداد طرح ۲۸ طرح عمرانی بود که آسفالت گردنه روستای برج محمد شهرستان قاینات با اعتبار ۵میلیاردو ۵٠٠میلیون تومان و به طول۲ و نیم کیلومتر به نمایندگی افتتاح شد

کارگاه صنایع دستی چوبی هم به نمایندگی از طرح‌های اشتغال زایی با حضور سردار زهرایی با اشتغال زایی برای ۵ نفرنیز در قاین افتتاح شد

همچنین سردار زهرایی از شرکت دانش بنیان زیست سوخت قهستان اولین تولید کننده آتش افروز های زیستی در کشور در مرکز رشد واحد های فناور قاین بازدید کرد.

طرح دانش بنیان تولید انواع سوخت ها وآتش افروز ها زیستی بر مبنای پسماندهای شهر وغیر شهری می باشد که در سال ۱۴٠٠ توسط شرکت زیست سوخت قهستان بومی سازی شده است.

این سوخت ها در مقایسه با سایر سوخت قدرت آتش افروزی بیشتر ،دوام بیشتری وهیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

افتتاح نمایشگاه اقتصاد به توان مردم در قاینات نیز یکی دیگر از برنامه هایی بود که با حضور سردار زهرایی انجام شد.

این نمایشگاه در ۵۴غرفه حاصل تولیدات اعضای صندوق های قرض الحسنه بسیج سازندگی شهرستان است که تاروز ۳۱ اردیبهشت برای بازدید عموم از ساعت ۱۶تا۲۲ در محل حسینیه سردار حاج قاسم سلیمانی دایر است.

دیدار با خانواده شهید حاج محمد نصیر زاده از شهدای انقلاب و دختر روشندل قاینی که مهارت در بافت عروسک دارد از دیگر برنامه های سردار زهرایی در سفر یک روزه به قاین بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا