سیاسی

سردار دهقان: نیروهای مسلح به هر تهدیدی پاسخ کوبنده خواهند داد

به گزارش نسیم قائن ، سردار حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح در گفت‌وگو با برنامه بحث روز رادیو ایران گفت: بحمدالله سال ۹۶ برای کشور ایران در حوزه دفاعی چه در حوزه سخت‌افزاری یعنی ساخت و تولید تجهیزات و چه در حوزه حضور منطقه‌ای و پیروزی‌های جبهه مقاومت سال بسیار پرباری بود.
وی افزود: ملت ما به‌طور طبیعی پذیرفته‌اند که دشمنان ما از هیچ اقدامی علیه کشورمان فروگذار نکرده‌اند، از این رو نیروهای مسلح در زمینه تأمین تجهیزات و اقلام مورد نیاز خود که جهت مقابله با برنامه‌های دشمن بدان نیازمندند، به سطح بازدارندگی رسیده‌اند. اکنون صنایع دفاعی ما به درجاتی از توان طراحی و تولید رسیده‌اند که می‌توانند این نیازها را در کوتاه‌ترین بازه زمانی ممکن تأمین کنند، همچنین نیروهای مسلح کشورمان از بعد آموزش سازماندهی و آمایش در سطحی قرار دارند که به هر نوع تهدید پاسخ کوبنده خواهند داد.
وزیر سابق دفاع وجود فرماندهی معظم کل قوا را مهمترین نقطه قوت نیروهای مسلح دانست و افزود: پایگاه اصلی قدرت نیروهای مسلح ما ملت آگاه ایران است که دشمن خود را می‌شناسد، توطئه‌های او را می‌فهمد و به‌موقع در مقابل دسیسه‌های آنها وارد میدان می‌شود، از این روست که همواره برنامه‌های دشمن با ناکامی روبه‌رو می‌شود.
سردار دهقان به موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه محور مقاومت اشاره کرده افزود: خدا را شکر اکنون چیزی به‌عنوان سازمان داعش وجود ندارد و نیروهای مردمی و ارتش‌های عراق و سوریه با همکاری و مشاوره‌ای که ما با آنها داشتیم، توانستند منطقه را از لوث وجود داعش؛ این دست‌ساز آمریکایی ــ صهیونیستی و تکفیری پاک کنند.
وی ادعای آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی را در زمینه مقابله با داعش دروغین خواند و ادامه داد: با وجود تمامی سخنان آنان در زمینه مقابله با این گروه تروریستی، آنچه برای ملت ما و همه ملت‌ها ثابت شد، این بود آنها در زمانی که داعش در تنگنا قرار می‌گرفت به‌کمک آن رفته و با کمک‌های تسلیحاتی و سازماندهی داعش را یاری می‌کردند، به‌عبارت بهتر آمریکا، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها به‌مانند پدران معنوی همواره کنار این گروه تروریستی قرار داشتند.
مشاور فرمانده کل قوا در بخش پایانی صحبت‌های خود گریزی هم به موضوعات امنیتی داخلی زد و گفت: به‌رغم تمامی طراحی‌های دشمن ما سال موفقی را پشت سر گذاشتیم. آنها قصد داشتند در دی، بهمن و اسفند امسال با برنامه‌ریزی‌ها و نیز اقدامات تبلیغی به‌همراه هماهنگی با عناصر خود در داخل و خارج کشورمان، یک فضای ناامنی و آشوب را در ایران ایجاد کنند و نشان دهند که جمهوری اسلامی ایران از اقتدار و ثبات امنیت برخوردار نیست. اما خوشبختانه نه‌تنها این بار هم تیرشان به سنگ خورد بلکه باید بگوییم طراحان این توطئه بایستی فاتحه فعالیت‌های خود را بخوانند زیرا این ملت نشان داد که بیدار است؛ به حرف دیگران گوش نمی‌کند و تنها در مسیر صحیح که همانا راهیست که رهبری آن را ترسیم کرده، حرکت می‌کند.
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا