سیاسی

سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس: حمایت از برجام از جمله موارد گفت‌وگوی ‘ترزا می’ با ترامپ است

به گزارش نسیم قائن ،سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت: قطعاً ما از توافق هسته‌ای ایران و صیانت از آن حمایت قوی به عمل‌آورده‌ایم و انتظار می رود که نخست‌وزیر در جریان دیدارش با رییس جمهوری آمریکا در آخر این هفته این مساله را روشن سازد.’
وی همچنین گفت: انتظار می رود که نخست‌وزیر انگلیس همچنین در مورد تجارت آزاد با رییس جمهوری آمریکا گفت‌وگو به عمل آورد.
‘ترزا می’ نخست‌وزیر انگلیس روز یکشنبه گذشته در اظهاراتی ضمن تایید برنامه دیدارش در روز جمعه‌ آینده با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در واشنگتن گفته بود از گفتن مسائلی که از نظرش قابل ‌قبول نمی‌رسند، به ترامپ ترسی ندارد.
وی در برنامه ‘آندرو مار’ شبکه ‘بی‌بی‌سی’ در آستانه سفرش به واشنگتن عنوان کرد: محور مذاکراتش با ترامپ در مورد تجارت دو کشور، ناتو و نیز سوریه خواهد بود.
نخست‌وزیر انگلیس در همین حال گفت در جریان این دیدار همچنین در مورد مسایل مورد اختلاف و مواردی که از نظرش قابل‌پذیرش نیستند، با ترامپ گفت‌وگو خواهد کرد.
‘ترزا می’ پیش ‌از این، از اظهارات ترامپ در جریان کارزار تبلیغاتی اش در مورد زنان و نیز بحث ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک آمریکا به ‌صراحت انتقاد کرده است ضمن اینکه برداشت‌های رییس جمهوری جدید آمریکا در مورد توافق هسته ای ایران، ناتو و روسیه با مواضع و سیاست‌های رسمی لندن همخوانی ندارد.
دونالد ترامپ بر خلاف مواضع دولت انگلیس، در جریان کارزار تبلیغات انتخاباتی اش و نیز پس از پیروزی در انتخابات رییس جمهوری آمریکا بارها علیه توافق هسته ای ایران سخن گفته است.
منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا