سیاسی

سخنان رهبری در دیدار بانیروهای ارتش ،دولت عربستان را زمین گیرکرد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت به تقوای الهی وعرض تسلیت به خانواده های جانباختگان فاجعه منا گفت: فاجعه عظیمی در روز عید قربان در مناسک حج اتفاق افتاد که سهل انگاری دولت عربستان دراین زمینه مشهود بود وبایستی مسببین این فجایع به مجازات خود برسند هرچند سعودیها این کار را نخواهند کرد اما مسئولین هم نباید از خواسته خود کوتاه بیایند.
وی افزود: اگر چه عربستان درروزهای قبل درباره این فاجعه موضع گیری کرده بوداما سخنان رهبری باعث شد که ورق برگردد وتا حدودی با مسئولین ایرانی همکاری بیشتری داشته باشند.
حجت الاسلام اصفهانی افزود:سخنان رهبری در دیدار بانیروهای ارتش ،دولت عربستان را زمین گیر کرد وآنهارا سرجایشان نشاند وبه طوری که طرز صحبت کردنشان بعد از این سخنان به کلی عوض شد.این است صلابت واقتدار رهبری که می توان گفت:منشاء ولایت ورهبری ما ازعید سعید غدیر خم است وروزعیدغدیرولایتی را به وجود آورد که نتیجه این ولایت وامامت درحال حاضر رهبری وولایت امام خامنه ای است واگر این ولایت نبود سرنوشت ایران هم مشخص نبود.
امام جمعه قاین با اشاره به کشته شدن قریب به ۵هزار مسلمان جهان وهمچنین بیش از۴۵۰نفر از مردم مسلمان ایران در فاجعه منا گفت: سهل انگاری دولت عربستان دراین فاجعه روشن بود واگر دولت عربستان راست می گوید باید افرادی که این حادثه را رقم زده اند شناسایی وقصاص کند.
حجت الاسلام اصفهانی با اشاره به حمله روسیه به کشورسوریه گفت: آمریکاازمدتها پیش به بهانه مبارزه با داعش وتروریسم سربازان عراقی وسوری وجمع زیادی از غیر نظامیان را دراین کشور ها از بین برد وحال که روسیه با جنگ با داعشی ها پرداخته است به این موضوع واکنش نشان داده وسازمان ملل هم وارد شده است .سازمان ملل مگر جنایات آل سعود که دست نشانده آمریکاییها هستند را دریمن نمی بیند که به این قتل وعام واکنشی نشان نمیدهد وحال که کشور روسیه به مقرنظامی داعش در سوریه حمله کرده است وارد عمل می شود؟
خطیب جمعه قاین دربخش دیگری از سخنانش با تبریک روز عیدغدیر خم گفت: در بسیاری از کتب اهل سنت که مورد تایید برادران اهل سنت است مسئله جانشینی امام علی(ع)درغدیر خم بیان شده است اما برخی از برادران اهل سنت ما هنوز این موضوع را قبول ندارند وبیان می کنند که پیغمبر برای خود جانشینی انتخاب نکرده اند
سوال ما این است که این مطالب بیشتر درکتب مورد تایید علمای اهل سنت بیان شده است چرا براین موضوع خرده گرفته وجانشینی امام علی(ع)بعد از پیغمبر را قبول ندارید؟
قطعا آنها می دانند که مذهب تشیع درجهان فراگیرشده است وازاین موضوع که دوستداران حضرت علی(ع)درجهان زیاد می شود ترس وواهمه دارند.
حجت الاسلام اصفهانی با تبریک آغازهفته نیروی انتظامی گفت: امنیت کشور ما مدیون نیروهای انتظامی ونیروهای مسلح است وزحمات این افراد درتامین امنیت در کشور وشهرستان برهیچ کس پوشیده نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا