سیاسی

ستاد مرکزی خدمات سفر شهرستان قاین در مجتمع رفاهی امام رضا(ع)برپا می شود

به گزارش نسیم قائن ،شاهرخ عباسپور رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قاین در دومین جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان قاینات گفت:اساس برنامه ریزی صورت گرفته امسال ستاد مرکزی خدمات سفر شهرستان قاینات در مجتمع رفاهی امام رضا(ع) مستقر خواهد شد .
وی افزود: علاوه بر ستاد مرکزی در ۴ نقطه شهری در آرین شهر،خضری دشت بیاض ،نیمبلوک و اسفدن نیز ستاد خدمات سفر مستقر خواهند شد و به زائرین و گردشگران خدمات ارائه خواهند داد.
عباسپور توزیع ۵ هزار نقشه و بروشور از جاذبه های دیدنی شهرستان قاین در طول تعطیلات نوروزی را از دیگر اقدامات ستاد خدمات سفر برشمرد و گفت: از ۲۸ اسفند ستاد خدمات سفر در شهرستان قاینات کار خود را رسما آغاز خواهد کرد .
وی به برپایی ۴۰ غرفه صنایع دستی و سوغات محلی و ۳ تخته سیاه چادر در خضری،آرین شهر،نیمبلوک ،اسفدن و شهر قاین اشاره کرد وگفت:پخش موسیقی زنده،مراسم کوزه شکنی در شهر قاین و اجرای برنامه های متنوع در طول ایام تعطیلات نوروزی از برنامه های ما خواهد بود.
نوروزی معاون امور برنامه ریزی و عمرانی فرماندار قاین نیز با تاکید بر همکاری شهرداری ها و بخشداریها در راه اندازی ستاد خدمات سفر گفت: در جهت شناسایی اماکن تاریخی و مناطق گردشگری شهرستان تابلوها و بنرهای معرفی شهرستان وکیلومتر شمارها در مسیرهای مشخص شده، نصب شود.
دراین جلسه هریک از مسئولین کمیته های ستاد خدمات سفر به ارائه گزارشات اقدامات انجام شده پرداختند .
۳ پایگاه ثابت و۱ پایگاه موقت هلال احمر، اسکان مسافرین نوروزی در ۴۳ کلاس و ۱۲ سوییت در مجتمع رفاهی خانه معلم قاین ،تیغ زنی جاده های منتهی به مراکز دیدنی و زیارتگاهها توسط اداره حمل و نقل جاده ای،نظارت بر رستورانها و مجتمع های رفاهی بین راهی،آمادگی پلیس و.. از جمله مواردی بود که مسئولین مربوطه بیان داشتند.
محمد کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه با تاکید بر این که مسئولین شهرستان قاینات باید زمینه حضور مسافرین و گردشگران بیشتری را در شهرستان فراهم کنند گفت: برخورد مناسب با مسافرین،معرفی جاذبه های گردشگری با حضور راهنمایانی در ورودی های شهر ،استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در معرفی محصولات شهرستان قاینات می تواند در جذب مسافرین وتوریست تاثیر داشته باشد.
وی از کلیه ادارات و نهادها وبه خصوص اداره محیط زیست خواست تا با همکاری سمن ها نسبت به پاک سازی ورودی های شهر قاین اقدام کنند .
فرماندار با تاکید بر فعال کردن گشت های تنظیم بازار ،برنظارت بر اماکن بهداشتی ،خدماتی،رفاهی و مساجد در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: مسئولین برنامه های خود را به دقایق پایانی سال موکول نکنند و این چند روز با جدیت بیشتری پای کار باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا