سیاسی

ساخت پایگاه اورژانس۱۱۵درکرغند/اهدای زمین ۷۰۰میلیونی خیرقاینی/ساخت بیمارستان دوم در ردیف بودجه سال ۹۶

به گزارش نسیم قائن ، دکترحمیدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به پروژه های در دست احداث بخش بهداشتی ودرمانی شهرستان قاین گفت: یکی از مهم ترین پروژه های ما پروژه اورژانس قاین است که از سال ۸۹کلنگ خورد وپروژه ای که قرار بود ۱۲ماهه تحویل شود اکنون پس از ۶سال هنوز تکمیل نشده است وخوشبختانه این پروژه اعتبار لازم را جذب وتا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد .
حمیدی افزود: با بهره برداری ازاین پروژه ۳۵تخت به تخت های بیمارستانی ما اضافه می شود .
رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاین گفت: از دیگر پروژه های دردست اقدام؛بخش دیالیز بیمارستان قاین است که این پروژه نیزبا ۱۵تخت وتجهیزات لازم در دهه فجر امسال نیز به بهره برداری خواهد رسید.
وی در خصوص درمانگاه تخصصی ودرمانگاه غربالگری سرطان قاین نیز گفت: اگر چه این دوپروژه تاحدودی با کندی پیش رفت اما تلاش ما این است که این دوپروژه نیز اواخر فروردین به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر حمیدی تکمیل زایشگاه بیمارستان قاین را ازدیگر پروژه های دردست اقدام اعلام کرد وگفت: بعد از تکمیل این پروژه بخش روان بخشی وسوختگی وعفونی وهمچنین جابه جایی سی تی اسکن در دستور کارما قراردارد واین بخش ها نیز به بیمارستان قاین افزوده خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین گفت: ازدیگر پروژه های بهداشتی ماساخت مکان برای دوپایگاه ضمیمه غدیر وکوثرکه برای هرکدام ۵۰۰میلیون تومان درحال حاضر اعتبار گذاشته شده است،ساخت آموزشگاه بهورزی به متراژ۱۰هزارمترمربع وبا هزینه ۲میلیاردتومان که هزینه ساخت این پروژه ها توسط معاونت دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می شود.
وی ضمن تقدیر وتشکر از شهرداری وشورای شهر قاین که نسبت به اهدای ۶قطعه زمین در بهترین نقطه شهرجهت احداث پایگاه بهداشتی اقدام کرده اند گفت: مردم هم درساخت پروژه های بهداشتی همکاری زیادی دارند وبرای ساخت مرکز شهری شماره ۱از سوی خانواده مرحوم کاتبی نیز زمینی اهداشده است وحدود۷۰۰میلیون قیمت داردبه زودی ساخت این پروژه نیز آغاز خواهد شد.
وی افزود: این فقط یک نمونه از همت خیرین شهرستان قاین است ودر بسیاری از موارد ما کمک های خوبی از سوی خیرین سلامت داشته ایم که جای تقدیر وسپاس فراوان دارد.
حمیدی گفت: برای تکمیل این پروژه ۴میلیارد تومان اعتبار نیاز است که درحال حاضر۱میلیاردتومان اعتبار گذاشته شده است.
وی زمان اتمام این پروژه ها را در بازه زمانی ۲سال اعلام کرد .
رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاینات ساخت پانسیون پزشکی خضری وآرین شهر ،ساخت مرکزبهبود شهرستان وساختمان مرکز اختلالات رفتاری را ازدیگر پروژه های عمرانی بهداشتی نام برد.
دکتر حمیدی در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده مشکل پزشک متخصص در شهرستان تا حدودی مرتفع شده است وبا ۱۴پزشک متخصصی که امسال به شهرستان قاین سهمیه داده شد تعداد پزشکان متخصص شهرستان به ۳۰نفر رسید.
وی در خصوص تجهیزات بیمارستانی نیز گفت: در سفری که اخیرابه تهران داشته ایم خوشبختانه تجهیزات بهداشتی خوبی برای شهرستان در نظر گرفته شده است وبه زودی این تجهیزات که شامل سی تی اسکن،ماموگرافی،سونوگرافی،دستگاه بیهوشی وMRIاست به بیمارستان شهرستان اضافه خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاینات ضمن تقدیر وتشکر از همکاری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وپیگیری های نماینده شهرستان وفرمانداری قاین گفت: خوشبختانه در زمینه بهداشت ودرمان همه مسئولین شهرستان بدون توجه به طیف وگروه خاصی وهمچنین عنایت ویژه مردم به بخش بهداشتی ودرمانی اقدامات خاصی صورت گرفته است وماهم در صدد هستیم که تا حد امکان زمینه حضور پزشکان متخصص وفوق تخصص رادرشهرستان فراهم کنیم وانتظار داریم که مردم هم همکاری بیشتری با بخش بهداشت ودرمان داشته باشند.
حمیدی در خصوص ساختمان دانشکده پرستاری گفت: دانشکده پرستاری ما در حال حاضر در بیمارستان قدیم قاین مستقر است واین مکان فضای کافی برای دانشکده را ندارد وباید جابه جاشود .
وی افزود: ساختمان دانشکده پرستاری قاین در زمینی به متراژ۳۰هکتار سالیان گذشته کلنگ خورده است که نیاز به توجیه منطقه ای مسئولین دارد که امید است بتوانیم دانشکده فعلی را تکمیل کنیم.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین از کمبود آمبولانس درشهرستان خبر داد وگفت: در حال حاضربا پیگیری نماینده شهرستان ۱دستگاه آمبولانس گرفته شده است اما با این تعداد مشکلات برطرف نمی شود ودرخواست های بیشتری داده شده است که دردستور کارقراردارد وکمبود آمبولانس هم حل خواهد شد.
دکترحمیدی از راه اندازی پایگاه اورژانس ۱۱۵درکرغند وآرین شهر خبردادوگفت:پایگاه اورژانس کرغند به زودی ساخت آن آغاز خواهدشد وظرف مدت کوتاهی تا پایان سال این پروژه نیز به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: هزینه ساخت اورژانس۱۱۵کرغند توسط یک خیر پرداخت شده است وپس از ساخت این پایگاه نیز تجهیز وبه بهره برداری خواهد رسید.
دکتر حمیدی در خصوص مرکز درمانی روستای اسفشاد نیز گفت: این پروژه با هرینه ۱۵۰میلیون تومانی یک خیر ساخت ان آغاز شد که در برخی امور اجرایی دچار مشکل شده بود ومشکل برطرف واز هفته آینده کار مجددا آغاز خواهد شد.
وی گفت: برای این پروژه نیز ۵۰۰میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی همچنین از ساخت خانه بهداشت در روستای بیهود خبر داد وگفت: به دنبال مجوز تخریب مرکز فعلی هستیم و۱۵۰میلیون اعتبار هم برای آن گذاشته شده است.
حمیدی از اعلام آمادگی برای حصار کشی ۵۴خانه بهداشت خبر داد وگفت:در حال حاضر دغدغه ما در بخش بهداشت ودرمان مشکل مالی نیست وبرای پروژه های بهداشتی اعتبار داریم اما مشکل اصلی ،مشکل نیروهای متخصص است که این موضوع هم کشوری است ولی بازهم دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه نهایت همکاری را با شهرستان های قاینات وزیرکوه دارد .
وی از حضورمتخصصی در هفته گذشته در خضری دشت بیاض خبر داد وگفت: در طی ۲مرحله پزشکان ما با تجهیزات لازم در خضری مستقر شده وطی ۲مرحله ۵۰۰بیمار ویزیت شده اند .
دکتر حمدید از جذب ۲۶نیرو د راستخدامی جدید برای بیمارستان قاین جذب شده اند.
وی در خصوص بیمارستان دوم نیز گفت:با پیگیری های نماینده شهرستان وبر اساس آخرین اخبار در بودجه سال ۹۶گنجانده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا