سیاسی

زیرساخت های استقرار امام جمعه درآبیزمهیا شده اما هنوز وعده مسئولان امر عملی نشده است

به گزارش نسیم قائن از زیرکوه،از زمان ارتقاء آبیز به بخش شاسکوه موضوع استقرار نهاد امام جمعه در بخش شاسکوه و آبیز دغدغه بسیاری از همشهریان عزیز این منطقه شده است و بارها درخواست پیگیری این موضوع از طرف همشهریان به مسئولان و اصحاب رسانه به منظور پیگیری و استقرار نهاد امام جمعه در این بخش شده است و این روزها پیگیری این مسئله شدت بیشتری یافته و لزوم استقرار این نهاد بیشتر احساس می شود.
همه ما می دانیم که یکی از نعمت های انقلاب اسلامی نماز جمعه می باشد. روحانیت شیعه همواره در این سنگرو سنگرهای دیگر راهنما بوده و امام جمعه هر منطقه یا شهر نقش هدایتگری افکار و سلیقه های مختلف را برعهده دارد. امام جمعه, مسئولیت ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و ریاست شورای فرهنگ عمومی و امور مساجد را دارد و لازم است همه مسئولان و مردم در این راستا با وی همکاری نمایند.
در دوران دفاع مقدس امامان جمعه در ترغیب جوانان انقلابی و مومن برای حضور در جبهه های حق علیه باطل نقش اساسی داشتند، اگر انقلاب اسلامی ایران همچنان توفنده به راه خود ادامه می دهد،بخاطر نقش اساسی و تاثیر گذار ائمه جمعه و جماعات در سراسر کشور است و این نقش محوری از دید دشمنان نظام مغفول نمانده و نهاد امامت جمعه نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمت رسانی به مردم دارد.
وظیفه ائمه جمعه امروز بیش از زمان های دیگر سنگین بوده و باید با توجه به شرایط تحریم های ظالمانه،هجمه فرهنگی دشمنان و نقش های شیطانی آنها علیه کشور و نظام در مسیر پیشبرد و تعالی اهداف ولایت و اجرای منویات مقام معظم رهبری و حمایت از سیاست های کاری دولت در راستای خدمت رسانی به مردم گام بلندی بردارند. در همین راستا، امروز آبیز عزیز و بخش محروم شاسکوه نیاز شدید به وحدت، همدلی،هماهنگی،و همراهی هرچه بیشتر تمام اقشار زحمتکش و دلسوز مقیم و غیر مقیم دارد،چرا که، امام جمعه در هر منطقه ای می تواند نقش پدری و اساسی در تحولات سیاسی، اجتماعی،فرهنگی،مذهبی، عمرانی، اقتصادی، اداری و … آن منطقه داشته باشد. لذا حضور و انتصاب امام جمعه و ایفای نقش راهبردی و حاکمیتی ایشان می تواند در جهت پیشبرد و دفاع از مطالبات حقه مرزنشینان صبور و متعهد بخش شاسکوه و شهر آبیز تاثیر مستقیمی داشته باشد.
مع الوصف با عنایت به نقش و کارکردهای مفید اشاره شده سوالات متداولی در ذهن ایجاد می شود که از طرح تک نگری سوالات اجتناب می کنیم و بسنده میکنیم به این سوال کلی که بعد از گذشت ۳ سال از ارتقا آبیز به بخش شاسکوه آیا هنوز زمان آن نرسیده که مسئولان در این زمینه اقداماتی جهت استقرار نهاد امام جمعه در این بخش به منظور دفاع از حقوق مردم این منطقه انجام دهند . ؟؟؟؟؟؟
در همین راستا این روزها پیگیری های زیادی از طرف مسئولین بخش و شوراهای اسلامی آبیز و اصحاب رسانه در این زمینه صورت گرفته است که آخرین جوابی که روزنامه خراسان از مسئولین گرفته است بی نتیجه ماندن پیگیری اهالی روستای آبیز برای استقرار امام جمعه و برگزاری نماز جمعه در مرکز بخش شاسکوه بود .
رئیس شورای اسلامی روستای آبیز در این باره با اشاره به اینکه طی این سالها بارها پیگیر درخواست مردم این منطقه مینی بر استقارا امام جمعه بوده ام گفت: تمام خواسته های شورای سیاستگذاری امامان جمعه را مهیا کرده ایم و زیرساخت هایی از قبیل منزل امام جمعه، خودرو و راننده برای استقرار مهیا شده اما هنوز وعده مسئولان امر عملی نشده است.
«نبوی» گفت: در روستای انقلابی و بزرگ آبیز از سال ها پیش نماز جمعه به صورت چرخشی برپا می شد و بعد از ارتقا به مرکز بخش مردم خواستار استقرار امام جمعه هستند اما با وجود پیگیری ها مسئولان وارد عمل نشده اند.
وی با بیان اینکه برگزاری نماز جمعه و همچنین حضور امام جمعه کمک زیادی به حل مشکلات مردم آن منطقه می کند تصریح کرد: امام جمعه شهرستان زیرکوه عملکرد مثبتی داشته است اما حوزه تحت نظر وی گسترده بوده و نیاز است خواسته دیرینه مردم بخش شاسکوه و به خصوص روستای آبیز برای استقرار امام جمعه محقق شود.
مسئول سیاستگذاری ستاد ائمه جمعه استان در پاسخ به درخواست مردم آبیز گفت : بارها پیگیر استقرار امام جمعه در آبیز بوده ایم اما ضوابط قانونی دستمان را بسته است.
«رحیم آبادی» با بیان اینکه سیاست ما گسترش محل هایی است که نماز جمعه در آن برپا شود گفت:در بعضی از روستاها مثل درح امام جمعه مستقر شده است اما از نظر قانونی تا زمانی که روستای آبیز به شهر تبدیل نشود استقرار امام جمعه در آن ممکن نیست.
وی عنوان کرد: به محض اینکه مرکز بخش شاسکوه به شهر تبدیل شود نماز جمعه در این شهر برگزار خواهد شد.
امید که مسئولین هر چه سریعتر این موضوع را عملی کرده و موجبات رضایت مردم شریف و ولایتمدار این منطقه را فراهم آورند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا