سیاسی

زنگنه سرپرست اداره بهزیستی قاین شد

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در آئین تکریم و معارفه مسئولین بهزیستی این شهرستان، ضمن تبریک آغاز هفته وحدت و فرارسیدن میلاد نبی مکرم اسلام و حضرت امام جعفر صادق علیه السلام، اظهار داشت: اداره بهزیستی یکی از مهمترین مجموعه هایی است که با توجه به وضعیت جامعه امروزی با مسائل و مشکلات زیادی در بخش های مختلف و همچنین در بحث آسیب های اجتماعی و سلامت روانی افراد جامعه، رسالت و وظیفه سنگینی برعهده دارد.
وی در ادامه خطاب به سرپرست جدید اداره بهزیستی شهرستان، با اشاره به اینکه اداره بهزیستی به تنهایی نمی تواند به همه مسائل و مشکلات موجود رسیدگی نماید؛ تأکید کرد: ضمن برگزاری جلسات چند جانبه با سایر دستگاه های خدمات رسان و نهاد های حمایتی دیگر، با هم پوشانی و هم افزایی خواهید توانست گام های بسیار خوبی در جهت کاهش آسیب ها و مشکلات جامعه هدف و دیگر اقشار جامعه بردارید.
کهن ترابی بیان داشت: بهزیستی رسالت های مهمی برعهده دارد و بایستی به آن بیشتر توجه شود.
وی کرامت انسانی و هویت بخشی به جامعه هدف با توانمند سازی رایکی از مؤلفه های بهزیستی دانست وگفت: اگر بهزیستی و دیگر نهاد های حمایتی به این سمت و سو گام بردارند، ضمن اینکه خیلی از مشکلات دستگاه های اجرایی ذیربط مرتفع خواهد شد؛ با توانمند نمودن جامعه هدف، کرامت و هویت انسانی و شخصیت اجتماعی افراد بیشتر حفظ خواهد شد.
فرماندارقاینات با اشاره به اینکه سیاست بسیار خوبی دولت تدبیر و امید در بحث توانمند سازی مددجویان تحت پوشش بهزیستی و دیگر نهاد های حمایتی دارد؛ گفت: افراد جامعه را هرچند از نظر مالی ضعیف باشند، نباید آنان را به دولت و کمک های دولتی وابسته کرد. بلکه باید آنها را توانمند کرد تا شخصیت و کرامت انسانی آنان حفظ شود.
وی اشاره به رسالت بسیار مهم دیگر بهزیستی کرد و گفت: بحث آسیب های اجتماعی و پیشگیری از این آسیب ها، امر بسیار مهم دیگری است که باید به آن توجه ویژه شود و در این خصوص هم بایستی همه دستگاه های حمایتی و به ویژه فرهنگی با انجام کار های فرهنگی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی کمک کار بهزیستی باشند.
کهن ترابی فرماندار در پایان به رسالت بسیار مهم دیگر بهزیستی تحت عنوان سلامت روانی جامعه، اشاره و خاطرنشان کرد: سلامت روانی جامعه بسیار مهم است. هرچقدر به سمت صنعتی شدن و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته می رویم با مشکلات روانشناختی بیشتری مواجه خواهیم شد. لذا در این راستا باید با استفاده از حوزه مشاوره دانشگاه ها و مدارس بهره گیری نماییم و فرهنگ مشارکت و ایجاد تعلق اجتماعی و همچنین مسئولیت پذیری اجتماعی افراد جامعه را بالا ببریم و در این راه بدور از هرگونه سلایق شخصی و سیاسی با دیدگاه کارشناسی در جهت کاهش مسائل، آسیب ها و برقراری سلامت روانی در جامعه اقدام کنیم.
عرب نژاد مدیرکل بهزیستی استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در گذشته به بهزیستی فقط بعنوان یک دستگاه خدمات رسان نگاه می شد، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید این نگاه عوض شده و به بهزیستی بعنوان یک دستگاه تخصصی با انتظارات پیشگیرانه نگاه می شود.
مدیرکل بهزیستی استان در ادامه با اشاره به اینکه بهزیستی به تنهایی نخواهد توانست در حوزه کاری خودش موفق عمل نمایند، مگر با تعامل و هم افزایی سایر دستگاه ها و نهاد ها، بیان داشت: اگر ما منتظر باشیم معلولیت هایی از مصدر های خاصی با علل ژنتیکی و محیطی اتفاق بیقتد و بعد ما خواسته باشیم مثل گذشته به ارائه خدمات مستمری بگیری و دیگر حمایت ها به جامعه هدف بپردازیم؛ این روند برای همیشه ادامه خواهد داشت و بهزیستی عملا بعنوان یک دستگاه خدمات رسان در خدمت جامعه هدف خواهد بود که این خودش یک سیکل معیوبی خواهد بود و همیشه ادامه خواهد داشت.
در پایان این جلسه از زحمات ۱۶ماهه سیدرضا بسکابادی تقدیر و ابراهیم زنگنه بعنوان سرپرست اداره بهزیستی شهرستان قاینات معرفی شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا