سیاسی

زنده نگه داشتن قیام اباعبدالله الحسین(ع)در پرتو اجتماع عظیم اربعین حسینی است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام خداشناس امام جمعهموقت شهرستان قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان این که تقوا آثار و برکات فراوانی دارد گفت:تقوا راه خروج از بسیاری از بن بستها را نشان می دهد و آثار تقوا در زندگی انسانها نشان داده می شود.
وی درادامه با بیان این که در حال حاضر برخی از خانواده ها با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند گفت: همه باید همدیگر را دریابیم ودر حل مشکلات همدیگر را کمک کنیم.
حجت الاسلام خداشناس درادامه به موضوع اربعین حسینی و تجمع عظیم اربعین اشاره کرد و گفت: فلسفه پیاده روی اربعین در روایات ما بسیار به آن اشاره شده است و مربوط به دوران حال نیست و از گذشته وجود داشته است.
وی این اجتماع عظیم را نماد اتحاد و همدلی و وفاق بین همه جهانیان دانست و گفت: زنده نگه داشتن قیام اباعبدالله در پرتو این اجتماع عظیم است.
امام جمعه موقت قاین در بخش پایانی سخنان خود به سخنان اخیر رهبری اشاره داشت و گفت: رهبری بارها تاکید کرده اند که مسئولین ما باید با مردم صادق و روراست باشند و به جز مسائلی که مربوط به امنیت و نظام است دیگر را برای مردم بازگو کنندوتنگناها به مردم گفته و راهکارهای آن نیز تبیین شود.
وی بر استفاده از توان نیروهای جوان و تحصیل کرده و دانشمندان در حل مشکلات کشوری تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز درجلسات متعدد درخصوص استفاده ازتوان نیروهای جوان و خلاق و دانشمند کشور تذکرات لازم را به دولتمردان داده اند واین موارد باید در دولت مورد توجه باشد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا