سیاسی

زنان جامعه اسلامی باید از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) الگو گرفته و آن را در جامعه گسترش دهند

به گزارش نسیم قائن ، طاهری مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری قاین در گفتگوبا خبرنگار نسیم قاین با اعلام برنامه های هفته زن ومقام مادر درشهرستان قاین گفت: حضرت زهرا (س) بانویی است که جامع ترین نقطه تکامل حیات بشری را ارائه داده است.
وی افزود: ایشان بزرگترین الگوی عملی ولایت پذیری چه در کلام و چه در عمل دردفاع از ولایت بودند تا آنجا که جان خود را در این راه گذاشتند ولذا الگوگیری از سیره و رفتار حضرت فاطمه (س) به عنوان همسر و مادری نمونه و موفق درعرصه های مختلف سیاسی واجتماعی باید در راس توجه زنان ایران اسلامی باشد وبانوان شهرستان قاین نیز همانند سایر بانوان جهان حضرت زهرا(س)باید الگوی زندگیشان باشد.
وی با بیان اینکه زنان جامعه اسلامی باید از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) الگو گرفته و آن را در جامعه گسترش دهندگفت: باید با تکیه بر توان بانوان و بهره مندی از قابلیت های آنان برای بزرگداشت هفته زن برنامه هایی پیش بینی شود که علاوه براینکه در شان بانوان باشد، برای آنان سودمند و همراه با نتیجه مطلوب نیز باشد.
وی اضافه کرد: در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی بانوان ایران اسلامی باید با انسجام و وحدت بیشتر در کانون خانواده و نقش آفرینی اجتماعی تلاش کنند.
طاهری مهمترین برنامه های هفته زن در شهرستان را جشن بزرگ میلاد حضرت زهرا(س)در شب ولادت ایشان در منطقه گردشگری بوذجمهر ،دیدار رابطین وفعالین امور بانوان با امام جمعه شهرستان،دیدار با مادران وهمسران شهداء،همایش بزرگ پیاده روی همراه با مراسم جشن وسرور ویژه بانوان ،غبارروبی مزار شهدای گمنام جبل النور همراه با قرائت زیارت عاشورا ،جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان،برگزاری جشن بزرگ میلاد کوثر توسط بسیج جامعه زنان،دیدار با مادران سالمند در خانه سالمندان قاین و…. اعلام نمود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا