سیاسی

زمینه فعالیت تمام سلایق سیاسی در انتخابات فراهم شود

به گزارش نسیم قائن ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی روز گذشته در سومین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان با اعلام این خبر گفت: ایران در منطقه و دنیا شرایط خاص و حساسی دارد بنابراین انسجام درونی و حفظ وحدت از مهم ترین اهدافی است که باید توسط دست اندرکاران امر مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، «محمد حسینی» با بیان این که هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک تر می شویم اطلاع رسانی هم در بعد کمی و کیفی توسعه می یابد، افزود: تسهیل حضور مردم پای صندوق های رای از مهم ترین اموری است که باید به آن توجه کرد.
به گفته وی، باید زمینه فعالیت انتخاباتی تمام گروه ها و سلایق سیاسی پذیرفته شده نظام در عرصه رقابت های انتخاباتی و اطلاع رسانی برنامه ها و اقدام های مورد نظر فراهم شود.
رئیس ستاد انتخابات استان با تاکید بر برگزاری جلسات کارشناسی در این زمینه گفت: حضور گسترده مردم پای صندوق های رای نقش مستقیم و بی بدیلی در ارتقای امنیت ملی کشور در شرایط خاص امروز خاورمیانه خواهد داشت که این مهم باید توسط کارشناسان و دست اندرکاران امر برای مردم تبیین شود.
وی با بیان این که از سازمان های مردم نهاد نباید استفاده های سیاسی شود، گفت: در موضوع اطلاع رسانی نیز باید اقدام ها به گونه ای باشد تا فضای نشاط و امیدبخشی نسبت به آینده در جامعه تزریق شود. وی به برنامه زمان بندی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: این انتخابات از ۲۸ اردیبهشت سال جاری با اعلام رسمی تاریخ ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از طریق رسانه های گروهی آغاز شده است. وی به زمان شروع انتخابات مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و ادامه داد: این انتخابات نیز از ۲۰ آذر سال جاری همزمان با انتشار آگهی تاریخ شروع و محل ثبت نام و شرایط آن آغاز خواهد شد.
مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه ضمن بیان اهمیت موضوع انتخابات در کشور گفت: قانون مداری در برگزاری انتخابات همواره مورد تاکید امام راحل، مقام معظم رهبری و همچنین ریاست محترم جمهوری و مسئولان در سطوح مختلف است که باید از سوی همه دست اندرکاران امر مورد توجه جدی قرار گیرد. «محمدعلی ایمانی» با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات استان گفت: تاکنون چند جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان برگزار و تصمیم های خوبی نیز در این زمینه اتخاذ شده که امیدواریم با اجرایی شدن این تصمیم ها شاهد گرم شدن هر چه بیشتر تنور انتخابات در روزهای آینده باشیم.
این گزارش حاکی است، در این جلسه هر یک از اعضای این کمیته به ارائه نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادهای خود در این زمینه پرداختند.
منبع :خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا