سیاسی

زمان پروازهای حج اعلام شد

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج؛ سهیه حج ایران تا‌کنون اعلام نشده اما رئیس سازمان حج کشورمان گفته از عربستان ۹۰ هزار سهمیه درخواست کرده است.
روی همین حساب و تا این مرحله ودیعه‌گذاران حج تا ۳۰ دی ماه سال ۸۵ برای ثبت‌نام در کاروان‌های حج ۹۷ فراخوانده شده‌اند که ثبت‌نام آن‌ها در کاروان‌های حج نیز از روز سه شنبه هشتم اسفند ماه آغاز خواهد شد.
زائرانی که در اولویت اعزام قرار گرفته‌اند و به انجام این سفر در سال ۹۷ تمایل دارند می‌توانند با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir در کاروان‌های انتخابی خود ثبت نام کنند.
برای سفر حج تمتع که تابستان سال آینده برگزار می‌شود، زائران باید گذرنامه‌ای با حداقل اعتبار تا ۲۵ بهمن ماه سال ۹۷ در اختیار داشته باشند؛ برای ثبت‌نام اولیه در کاروان، گذرنامه لازم نیست.
این سازمان همچنین تصمیم گرفته طبق روال دو حج قبلی، هزینه این سفر را در دو بخش از زائران دریافت کند که در مرحله نخست ۱۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود که اصل ودیعه ثبت‌نام اولیه زائران در بانک و سود سپرده حج از آن کسر و زائر مابه تفاوت این رقم را می‌پردازد؛ زمان دریافت بخش دوم هزینه کاروان پس از انجام معاینات پزشکی اعلام می‌شود، معاینه پزشکی زائران نیز از دهه دوم اسفند ماه امسال انجام می‌شود.
سازمان حج و زیارت هنوز نرخ دقیق این سفر را اعلام نکرده اما توضیح داده مؤلفه‌هایی چون نرخ هتل در مکه و مدینه، شرکت هواپیمایی، مدینه قبل یا بعد بودن کاروان، دوری و نزدگی فرودگاه مبدأ، روی قیمت کاروان تاثیر می‌گذارد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا