سیاسی

زعفران با شناسنامه محل تولید صادر شود/ درج درجه کیفیت ضروری است

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید زعفران،گفت: لازمه ورود به بازارهای جهانی برای صادرات زعفران،بسته بندی بهینه است ما در زمینه فرآوری زعفران کارخانجاتی را داریم،اما با توجه به شرایط تولید بهینه زعفران ما نیازمند توسعه کارخانجات فرآوری در زمینه این محصول باکیفیت ایرانی هستیم.
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات فله ای زعفران ضررهای بسیاری به کشاورزان وارد کرده است،تصریح کرد:وزارت صنعت و معدن و تجارت ،گمرک کشور،وزارت جهادکشاورزی به سمت صادرات زعفران با بسته بندی و برد اختصاصی حرکت کند؛بنابراین صادرات زعفران باید رعایت معیارهای استانداردسازی صادرشود تا زعفران ایرانی با نرخ مناسب بفروش برسد.
وی با بیان اینکه زعفران باید برندسازی شود تا با برند اختصاصی این محصول صادر شود،ادامه داد: زعفران نیازمند تعیین شناسنامه برطبق مکان تولید است تا مشخص شود زعفران با چه درجه کیفیتی قرار است،صادر شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه قائنات به عنوان پایتخت زعفران جهان شهره است، گفت: تولید زعفران بیش از از ۲۵۰۰ سال در شهرستان قائنات سابقه دارد و این درحالی است که تولید زعفران با توجه به خشکسالی چندسال اخیر قسمتی از سطح زیرکشت ما را کاهش داده است و اگر چه درکیفیت زعفران تاثیر منفی برجا نگذاشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا