سیاسی

زرشک زیرپای «زنگی»ها جان می بازد

به گزارش نسیم قائن ، مدیر جهاد کشاورزی درمیان با اشاره به گسترش این بیماری در سطح ۵۰۰ هکتار از زمین های روستاهای بخش قهستان مثل خوان، نوقند، مناوند، ماسنان، آنیک، نوغاب آنیک و قهستان گفت: در روستاهای بخش مرکزی شهرستان شامل درمیان، محمدآباد درمیان، رجنه ای، عمیدآباد، دفت آباد، علیان، پرمه، دوشنگان و… نیز این آفت و بیماری به باغداران خسارات زیادی وارد کرده است .
«ضیائیان احمدی»عمده دلیل این مشکل را افزایش رطوبت و کاهش تهویه هوا و قرار داشتن باغ های این روستاها در دره ها و حاشیه رودخانه ها عنوان کرد و گفت: رطوبت عامل گسترش این بیماری بوده به همین دلیل در دشت ها با کاهش میزان رطوبت و افزایش تهویه هوا این بیماری کمتر است. وی سطح زیر کشت زرشک در شهرستان را ۲هزار و ۳۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: شغل اصلی بیشتر اهالی منطقه کشاورزی است شیوع و گسترش این عامل خسارت زا در بعضی باغات، خسارات غیرقابل جبرانی به کشاورزان وارد کرده است .
به گفته وی، زنگ زرشک بیماری قارچی بسیار خطرناکی است که ازسال ۸۵ در بخش قهستان این شهرستان و در روستای نوقند مورد شناسایی قرار گرفت. علایم آن به صورت تاول هایی پشت برگ ها و نیز روی سطح برگ می باشد که به مرور زمان و پیشرفت بیماری به رنگ زرد در می آید در مواردی کل سطح برگ را پوشانده و باعث کاهش فتوسنتز گیاه و به طور کلی کاهش ساخت و ساز مواد غذایی در گیاه می شود.
شاخه های روییده معمولا از یک ناحیه خارج و به درخت زرشک حالت جارویی می دهد و به همین دلیل این بیماری به زنگ جارویی زرشک نیز معروف است و باعث کاهش تولید محصول در گیاه می شود . زنگ زرشک در اصطلاح محلی به خاطر بوی بدی که از شاخه های آلوده گیاه منتشر می شود به نام بیماری شوریدگی نیز شناخته می شود .
اقدامات انجام شده
به گفته مدیر جهاد کشاورزی درمیان از زمان پیدایش و شیوع این بیماری اقداماتی برای شناسایی عامل بیماری با همکاری کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات کشاورزی، منابع طبیعی استان، مراکز دانشگاهی خارج کشور انجام شده است .
وی افزود: عامل بیماری زندگی خود را بر روی دو گیاه تکمیل می کند یک مرحله بر روی گیاهان و علف های هرز خانواده غلات و مرحله دیگر بر روی گیاهان خانواده آنمون یا آلاله.
در صورت شناسایی دقیق چرخه بیماری و یافتن گیاهان خانواده غلات به راحتی می توان با کنترل این علفهای هرز بر روی چرخه عامل بیماری اختلال ایجاد و نسبت به کنترل آن اقدام کرد.
تشکیل کلاس های ترویجی مختلف برای آشنا کردن باغداران با این بیماری ،هرس درختان و شاخه های آلوده و سوزاندن آنها در خارج باغ که اصلی ترین راه مبارزه با این بیماری است، ۲ نوبت سمپاشی در اواخر اسفند پس از ریزش گلهای درختان با سموم مناسب، رعایت دقیق تناوب استفاده از این سموم برای جلوگیری از ایجاد مقاومت این عامل بیماری زا و جلوگیری از آبیاری زیاد به ویژه در اول فصل از اقدامات موثر برای مبارزه با این آفت است.
توصیه ها
او به کشاورزان و باغداران توصیه می کند از به کاربردن کودهای حیوانی و شیمیایی در باغات آلوده اجتناب کنند همچنین هرس کلی باغ برای افزایش تهویه بین درختان و کاهش رطوبت ماندگار در سطح باغ در کاهش مقدار آلودگی و پیشگیری از شیوع آن مناسب است.به گفته وی، تعریف الگوی کاشت جدید در کانون های آلوده در راستای جایگزین کردن تدریجی درختان زرشک با سایر گیاهان مناسب به ویژه محصولات باغی که از قدیم در منطقه وجود داشته است ضروری است.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا