سیاسی

رییس جمهوری: مردم باید رفاه و زندگی بدون یارانه را تجربه کنند

به گزارش نسیم قائن ، دکتر ˈحسن روحانی ˈچهارشنبه شب در جمع علما ، فضلا و طلاب استان اصفهان در تالار اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی استان افزود: پرداخت یارانه همیشگی نیست و تلاش بر این است که یارانه به سمت حامل های انرژی و تولید هدایت شود تا سطح زندگی مردم ارتقا یابد و با رونق اقتصادی همه مردم با عزت زندگی کنند.
وی گفت: یارانه باید به دست قشر آسیب پذیر برسد و وضعیت اقتصادی بگونه ای رونق یابد که حتی قشر آسیب پذیر هم بتوانند روی پای خود بیاستد.
رییس جمهوری گفت: تعالیم اسلام بر مادیت و معنویت در کنار هم قرار گرفته است تا عزت و رفاه و محتاج نبودن به دیگران برای مردم حاصل شود.
به گفته وی، دولت در حد توان خود برای رونق اقتصادی تلاش می کند و در لایحه بودجه ۹۴ نیز در این زمینه تعامل خوبی با مجلس شورای اسلامی دارد.
روحانی در بخش دیگر از سخنان خود به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: کاری عظیم توسط امام راحل و شاگردان ایشان صورت گرفت و آن معرفی چهره واقعی اسلام به جهانیان بود.
وی با اشاره به نقش و اندیشه حضرت امام راحل در سیر تحولات جهانی گفت: امام راحل نگرش جهانی به دین را اصلاح کردند، واژه هایی مانند ˈآیت الله ˈ ،ˈعاشوراˈ ، ˈمحرم ˈ و ˈ تاسوعا ˈ را وارد ادبیات سیاسی جهان نمودند و با سیره عملی خود به بسیاری از شبهات که نسبت به دین وجود داشت ، بصورت علمی و جامع پاسخ دادند.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران که در راس آن ولی فقیه و مقام معظم رهبری قرار دارد به دنیا ثابت کرد که دین قادر به اداره جامعه است و همه ما موظف هستیم تا این مفهوم و اسلام واقعی را با بهره گیری از سیره عملی حضرت امام و رهبر معظم انقلاب
به جهانیان معرفی کنیم.
روحانی گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، دیدگاه شرق و غرب نسبت به دین بگونه ای بود که دین را مخدر جامعه می دانستند و امام راحل در برابر این تهمت ایستادند و قدرت دین را به جهانیان معرفی کردند.
رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: در عصر حاضر دین نه تنها در بین مردم جایگاهی رفیع یافته بلکه راه نجاتی در برابر قدرتهای استعماری و استبدای است.
روحانی گفت: امام راحل به عنوان یک مجتهد ،مدرس و فقیه دنیا را متحول کردند و واژگان و مفاهیمی جدید در ادبیات سیاسی جهان مطرح کردند.
به گفته وی، تخریب دین این روزها ،به دلیل ترس از قدرت اسلام واقعی است امام با اندیشه های تابناک و الهی خود به جهانیان نشان دادند که دین قدرت اداره جامعه را دارد.
**** نقش انقلاب اسلامی و اندیشه های امام در سیره تحول حوزه های علمیه
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح نقش و جایگاه انقلاب اسلامی در تحول حوزه های علمیه گفت: انقلاب اسلامی به حوزه های علمیه جامعه نگری بخشید لذا دانشگاه و حوزه های علمیه مسیر والایی را طی می کنند و آن رضایت خداوند و رضایت مردم است.
به گفته وی،ا فتخار روحانیت و حوزه های علمیه در طول تاریخ این بوده که روی پای خود ایستاده و همیشه مستقل بوده است.
رییس جمهوری با مروری بر تاریخ تشیع در اصفهان و نقش حوزه علمیه اصفهان یادآور شد: توقع از حوزه علمیه اصفهان بالاست و این نهاد اسلامی جایگاه برجسته ای در جامعه دارد.
به گزارش ایرنا، در ابتدای این نشست،نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در خصوص وضعیت حوزه علمیه اصفهان گزارشی را ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا