سیاسی

ریاست‌جمهوری سوریه: بشار اسد در صحت کامل است

به گزارش نسیم قائن ،به نقل از سایت شبکه المیادین، دفتر ریاست‌جمهوری سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد، از چند روز پیش رسانه‌ها و برخی شبکه‌های اجتماعی شایعاتی را درباره وضعیت سلامتی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه منتشر کردند البته هنوز نیز برخی همچنان این اخبار را منتشر می‌کنند اما منبع و گروه‌هایی که این اخبار را منتشر می‌کنند جهت‌گیری‌ و نیز منبع حمایت مالی‌شان کاملا مشخص است. آنچه که منتشر می‌کنند بیشتر به آرزوی آنها شبیه است که تنها در مخیله آنها سیر می‌کند و همزمان شده با تحولات میدانی و سیاسی که برعکس آن چیزی است که آنها طی سال‌های گذشته همواره برای سوریه می‌خواستند.
در این بیانیه آمده است: ریاست جمهوری تمامی این اخبار را به طور کامل رد می‌کند و رئیس‌جمهوری سوریه در سلامت کامل است و کارهایش را به طور طبیعی انجام می‌دهد.
ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد، ملت سوریه همانند دژی از همان ابتدای جنگ علیه سوریه تا الان در برابر این اکاذیب و شایع پراکنی‌ها و حتی بدتر از آن ایستاده‌اند.
این نهاد خاطرنشان کرد، اخبار این چنینی تنها در حد رویاپردازی و تلاش برای بالا بردن روحیه شکست خورده آنها بوده و مسخره است.
برخی شبکه‌های اجتماعی و روزنامه‌های عربی اخیرا نوشته بودند، بشار اسد به بیماری خطرناکی مبتلا و به بیمارستان منتقل شده است.
در همین باره روزنامه سعودی عکاظ به نقل از منابع خاص مدعی شده بود، بشار اسد مبتلا به تومور مغزی است که بزرگتر شده و اخیرا برای سرپوش گذاشتن بر این مساله مصاحبه‌های متعددی را انجام داد، به ویژه که اخیرا با حسین امیر عبداللهیان، مشاور وزیر خارجه ایران دیدار داشت. اما او وارد رایزنی‌های طولانی در زمینه تصمیم‌گیری‌ها نمی‌شود.
منابع مدعی شدند، اسد به طور هفتگی در بیمارستان الشامی خصوصا در دوره اخیر مورد آزمایشات پزشکی قرار گرفته است.
منابع دیگر ادعا کردند، پرونده پزشکی اسد تحت نظارت یک تیم پزشکی روسی در سوریه است و منابع پیش‌بینی کردند طی سال گذشته که به روسیه سفر کرده بود مورد آزمایشات پزشکی قرار گرفت.
منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا