سیاسی

روغن نباتی ۵ درصد گران شد

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از تسنیم، محمد قبله با اعلام این خبر اظهار داشت: روغن نباتی بعد از دو سال امروز مجوز افزایش پنج درصدی قیمت را براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار دریافت کرد.
دبیر انجمن روغن نباتی، افزود: از مدت ها قبل پیشنهاد افزایش قیمت روغن نباتی، براساس قیمت جهانی روغن خام، هزینه‌های تمام‌شده تولید، به سازمان حمایت از مصرف کنندگان داده شده بود.
قبله پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با گلایه از عدم موافقت برای حداقل افزایش قیمت روغن گفته بود: انجمن بعد از ۲ سال تثبیت قیمت، تقاضای افزایش قیمت خود را به مقامات سازمان حمایت ارسال کرده و علی‌رغم خرید تضمینی دانه‌های روغنی این سازمان بنا به دلایلی حاضر به صدور افزایش قیمت برای واحدهای روغنی نیست.
به گزارش تسنیم، از چند ماه گذشته صنایع مختلفی درخواست افزایش قیمت محصولات خود را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داده بودند. اما بنا به بخشنامه دولت هر گونه افزایش قیمتی منوط به تحویل مستندات و موافقت ستاد تنظیم بازار خواهد بود. البته این چراغ سبز دولت برای افزایش قیمت ها در حالی اتفاق افتاده بود که قرار بود قیمت انواع محصولات بنا به تأکیدات و بخشنامه های دولت افزایش قیمتی نداشته باشند.
در مجموع انجمن روغن هم به از دو ماه پیش درخواست خود را به سازمان حمایت ارسال کرد اما بعد از بهانه های خود رد عدم موافقت با افزایش قیمت روغن نباتی امروز ستاد تنظیم با افزایش ۵ درصدیب قیمت روغن نباتی موافقت کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا