سیاسی

روسیه: استحکام برجام در راستای منافع جامعه جهانی است

به گزارش نسیم قائن ، آنتونف روز پنجشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه ‘میدل بری’ در ایالت کالیفرنیای آمریکا گفت: بر این باوریم ادامه اجرای پایدار برجام به نفع همه کشورها باشد.
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سفیر روسیه در آمریکا نوشت: نکته مهم این است که آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ ایرادی از ایران در مورد رعایت تعهدهای این کشور در برجام ندارد.
آنتونف گفت: در این رابطه با نگرانی و دلهره شاهد سیر اوضاع پیرامون این موضوع (برجام) در واشنگتن هستیم.
روسیه از برجام حمایت می کند. مقامهای روس بارها بر لزوم اجرای مفاد این توافق بین المللی چه از سوی ایران و چه طرف های دیگر از جمله آمریکا که خود را متعهد به اجرای آن نمی بیند، تاکید کرده اند.
نماینده روسیه در اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در این رابطه گفت: اتحادیه اروپا نگران تلاش های ضدبرجامی آمریکا و اقدامات ایالات متحده برای فسخ این توافق است.
«ولادیمیر چیژوف» نماینده روسیه در اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در میزگردی در شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) گفت: مقامهای اتحادیه اروپا کمتر از ما نگران سرنوشت توافق بین المللی درباره برنامه هسته ای ایران نیستند.
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از چیژوف نوشت: مقامهای اروپایی نگران تلاش های واشنگتن برای بی اعتبار کردن برجام هستند.
ایران و گروه ۱+۵ دو سال پیش در جریان مذاکرات چند ماه ، برجام را برای اختلافات درباره برنامه هسته ای ایران امضا کردند.
همه طرف های گروه ۱+۵ به استثنای آمریکا از برجام حمایت می کنند و ‘دونالد ترامپ’ رییس جمهوری امریکا به دلایل سیاسی، نخست تحت فشار رژیم صهیونیستی و لابی صهیونیست ها در آمریکا از تایید برجام خودداری کرده و آن را بدترین توافق واشنگتن نامیده است.
منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا