سیاسی

روز ۲۲آذرباید در اذهان عمومی ماندگار شود

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در جلسه برنامه ریزی و بزرگداشت ۲۲ آذر، روز ملی شهرستان که در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد؛ اظهارکرد: برای همه کشور ها و شهر ها یک روز سرنوشت ساز و یک روزی که در آن روز نماد ملی آن شهرستان واقع شده، بعنوان روز ملی آن شهرستان نام گذاری شده است.
وی افزود: روز ۲۲ آذر در شهرستان قاینات، یک روز تاریخی وبه یادماندنی است واین روز ضمن این که بایستی گرامی داشته شود باید در اذهان عموم مردم به ویژه نسل جوان باقی بماند.
کهن ترابی با اشاره به حادثه ۲۲ آذر ۵۷ در شهرستان قاین گفت: شهرستان قاینات در دوران انقلاب اسلامی ۵شهید را تقدیم نظام کرده است که ۴شهید بزرگوار” حاج محمد نصیری‌زاده، محمد صبیانی، سیدمحمدعلی ریاحی و سیدحسین مهدوی الحسینی” در راهپیمایی که درروز ۲۲آذرسال۱۳۵۷ اتفاق افتاد ونیروهای رژیم شاهنشاهی مردم رابه خاک وخون کشیدند به شهادت رسیدند و”شهید لاخی”نیز در بهمن ماه سال۵۷به در جه رفیع شهادت نائل آمد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برنامه های مختلف فرهنگی به منظور گرامیداشت ۲۲ آذر در شهرستان انجام خواهد شد؛ تصریح کرد: همه مردم، نهاد ها و اصناف بایددر برگزاری مراسم روز شهرستان مشارکت کنند و تلاش گردد این روز مهم را به بهترین نحو برای نسل جوان فرهنگ سازی و دستاوردهای این روزبه نسل جوان انتقال داده شود.
کهن ترابی بابیان این که برگزاری برنامه های این روز باید در خور شان شهدا باشد اظهارکرد:بایستی به گونه ای برنامه ریزی شود که علاوه بر مراسم گرامیداشت یاد وخاطره شهدای این روز،با اجرای برنامه های مناسب نسبت به معرفی توانمندیهای شهر قاین نیز اقدام شود.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این جلسه خطاب به همه مسئولین، بیان داشت: همه باید نشانه های ملی و فرهنگ های محلی و قدیمی خودمان را بیشتر احیاء کنیم و به نسل جوان معرفی کنیم و با تعامل و همکاری همه مردم و مسئولین برنامه هایی در خور شأن حادثه ۲۲ آذر در شهرستان و همچنین معرفی ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان صورت گیرد.
میرزنگویی سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی قاین نیز از برگزاری برنامه های هنری توسط هنرمندان در میدان امام خمینی(ره)ودر چهارراه شهدا در روز ۲۲آذرخبر داد وگفت: سعی خواهد شد تا برنامه هایی دراین روز اجرا شود که یادآورخاطرات دوران انقلاب برای مردم قاینات باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا