سیاسی

روزهای دیالیزی کودک۲ساله قاینی/چشمان مادری که منتظر دستهای خیران است

به گزارش نسیم قائن ، خنده های معصوم وغریبانه امیرحسین قصه ما ،کودکی که از ۶ماهگی دیالیز می شود برای پدر ومادر دردناک است .
پدری که برای درمان فرزندش روز وشب در جاده هارانندگی می کند تا آنچه که عایدش می شود در راه درمان فرزند دوساله اش خرج کند.
مادری که علی رغم سختیهایی که کشیده است اما شکر گذار خداوند است واز خدا شفای فرزندش را می خواهد ومیگوید هرگزبه مرگ کسی راضی نیستم که کلیه هایش جان فرزند مرا نجات دهد .اما روز گار چنین رقم زده است که فرزندم برای زنده ماندن نیازمند کلیه شخص دیگری است.
امیرحسین ۲۸روزه بود که مادر متوجه تن تب دارش می شود وبه پزشک مراجعه می کند ودر همان روزها است که می شنود، امیر حسین باید دیالیز شود
شنیدن این کلمه برای مادر وپدر درد ناک است وتصورآن را هم نمی کنند که روزی امیر حسین در جمع بیماران خاص نامش ثبت شود.
به گفته مادر امیر حسین ،کودک در سه ماهگی عمل مثانه می شود وبه دلیل پارگی مثانه بایستی راه مثانه بسته شود واز آن زمان امیر حسین از طریق لوله ای که در شکم گذاشته می شود تغذیه می شود.
۶ماه از زندگی امیر حسین بیشتر نمی گذرد که طعم دیالیز را می چشد تا بتواند زنده بماند .
دیالیز صفاقی انجام می شود واکنون امیرحسین ۲۵ماهه هروز ۷بار طعم دیالیز رادر خانه می چشد.
ساعت ۱۸است ونوبت دیالیز کودک،اورا به اتاق مخصوص می برند وگریه های کودک آغاز می شود .ومادر ،مادرانه ودلسوزانه می گوید نوبت دیالیزت است مادر جان ،گریه نکن هنوز وقت آمپول هایت نشده است ونمی خواهم تورا آمپول بزنم و صحبت های مادر برای کودک دوساله ای که حتی تنها کلمه ای که یاد گرفته است عمه است ومادر را عمه صدا می زند آرامش را به او برمی گرداند وخود بر روی تختش دراز می کشد.
دیالیز برای امیر حسین عادی شده است ،۷بار در روز وعلاوه بر آن آمپول رشدی که قیمت آن سرسام آور است وداروهایی که مادر برای رشد کودک با هزاران زحمت آماده می کند تا وزن فرزندش به ۱۲کیلو برسد ونقطه امیدی برای پیوند کلیه باشد .
مادر با این که هزینه درمان فرزندش را ندارد وامیدش به انجمن کلیوی شهرستان است می گوید: انجمن بیماران کلیوی هم دست امیدشان به سوی مردم دراز است وتا مردم کمک نکنند هزینه درمان امیر حسین ومن وسایر امیر حسین ها ودیگر کسانی که در قاینات ودر سراسر کشور در انتظار پیوند کلیه هستند فراهم نخواهد شد.
مادر عاجزانه درخواست دارد تا خیرین دست خیرشان را به سوی انجمن بیماران کلیوی دراز کنند تا هزینه درمان فرزند او وسایر فرزندان خانواده های نیازمند فراهم شود.
این مادر دلسوز ومهربان می گوید تمام شب وروزم رابرای فرزندم گذاشته ام وآنچه درآمد ما بوده است دراین دوسال خرج امیر حسین شده است.
مادرامیر حسین ادامه می دهد ۳فرزند دارم وامیر حسین من تنها بیمار کلیوی دربین اقوام ماست واکنون مستاجر هستم وپس اندازی هم که برای خرید خانه داشته ایم دراین ۲سال خرج امیر حسین کرده ام.
او ادامه می دهد ماهیانه به طور میانگین با پول داروهای بیماری امیر حسین وپول داروهای رشد وشیرخشک مخصوصی که مصرف می کنم ۱میلیون و۵۰۰هزارتومن خرج دارو ودرمان امیر حسین می شود ،اما برخی از داروهای امیر حسین آزاد حساب می شودوهزینه هایش بالاست.وبرای تهیه آن با مشکلات فراوانی روبه رومی شویم.
مادر امیر حسین ادامه می دهد هرچند دفتر چه بیماریهای خاص داریم اما هر ماه مبلغی به عنوان بیمه پرداخت می کنیم وهمه داروهای امیر حسین هم تحت پوشش نیست وتمام هزینه ها به ما پرداخت نمی شود وهزینه داروهای فرزندم بسیار بالاست.
این بانوی صبور می گوید : ازماه رمضان امسال از مشهد به قاین آمدیم ودر اینجااز طریق یکی از دوستانم متوجه شدم که در شهرستان قاین هم انجمن بیماران کلیوی وجود دارد وبه این مرکز مراجعه کردم واز همان روز تحت پوشش این انجمن هستم ولی به دلیل تعدد بیماران کلیوی وبالابودن هزینه های درمان ،این انجمن هم بدون کمک خیرین نمی تواند کمک زیادی به من وامثال من داشته باشد.
هرچند ماهانه مبلغی به ما پرداخت می کنند اما این مبالغ کفاف داروهای گران قیمت بیماران دیالیز را نمی کند.
خواهر امیر حسین هم از بیماری برادرش ناراحت است ومی گوید : من خیلی برای امیر حسین دعا می کنم ولی نمی دانم چرا خداوند برادر من را خوب نمی کند.
برادر امیر حسین که طاقت دیالیز برادر را ندارد می گوید: چه می شود یک روزاز مدرسه به خانه بیایم ونبینم که امیر حسین در زیر سرم ودارو است.
او می گوید : من می دانم که امیر حسین خیلی درد می کشد ومن طاقت گریه های برادرم را در زیر این دستگاهها ندارم واز خدا می خواهم که امیر حسین ما خوب شود.
خواهر وبرادر مثل پروانه به دور برادرشان می چرخند ودوست دارند که امیر حسین هم مانند آنها حرف بزند وبا او بازی کنند اما وضعیت جسمانی امیر حسین حتی اجازه بازی آنچنانی با خواهر وبرادرش را نمی دهد .
مادر می گوید یکی از شرایط اهدای عضو به امیر حسین راه رفتن اوست که برای کاردرمانی حدود۲میلیون تومان خرج کرده ام که امیر حسین راه برود تا روز به روز به شرایط پیوند کلیه نزدیک تر شود .
اشک در چشمان مادر حلقه می زند وادامه می دهد،دل خوش کرده ام که اورا به شرایط پیوند برسانم ولی مانده ام هزینه میلیونی درمانش را که حدود ۲۰میلیون می شود را چگونه فراهم کنم .
مادر در بخش پایانی سخنانش می گوید امیر حسین را خدا دوباره به ما داد.
او ادامه می دهد در ماه رمضان امسال امیر حسین بر روی دستان پدرش تشنج می کند ووقتی می خواهم به اروژانس زنگ بزنم پدرش می گوید نیازی نیست امیر حسینی برایم نماند .اما خداوند فرزندم را دوباره به من برگرداند وهمین که حضورش را در کنارم احساس می کنم خوشحالم .
خدارا شاکرم که حداقل فرزندم زنده است ومی توانم با اوسخن بگویم.
این مادر از کسی گلایه ندارد ومی گوید فقط از مردم می خواهم که برای شفای فرزندم ودیگر فرزندانی که بیماریشان همانند این جگرگوشه من است دعا کنند .
خیرین عزیزی که تمایل دارند در خدمت رسانی به این کودک عزیز وسایر بیماران کلیوی در شهرستان قاینات سهیم باشند می توانند کمک های نقدی خودرا به شماره حساب ۰۱۰۶۴۶۷۲۶۹۰۰۹نزدبانک ملی به نام انجمن بیماران کلیوی ویا به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۲۵۸۷واریز نمایند.
همچنین از کلیه عزیزان درخواست می شود نظرات وپیشنهادات وراهنمایی های خودرا در قسمت نظرات سایت ارسال نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا