سیاسی

روحیه استکبار ستیزی دردنیا، ثمره خون شهدا/علی رغم حُسن نیت ایران، دنیا پیمان شکنی دشمنان را دید

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در یادواره خلبانان،سرداران،امیران و۲۱شهید روستای پهنایی با گرامیداشت یاد وخاطره شهداگفت:دربیانات امام بزرگوار درمورد شهیدشنیده ودیده اید که امام فرمودند شهید نظرمی کند به وجه الله.
براساس این تعبیرآنچه در عالم برایش بقاست خداست وهمه چیز درعالم هلاک شدنی است وبه تعبیر قرآن نه اینکه بعدا هلاک شود بلکه همین الان هلاک شده است
وی افزود:آنچه دراین عالم بقادارد وجه الله است ورمز بقاء درعالم وجود، وجه الله شدن ووجه الله بودن است.
نماینده مردم خراسان جنوبی درخبرگان رهبری اظهارداشت:اگر فکری ،اخلاقی،عملی وروح وروانی خدایی وربّانی وجلوه خدا شد بقا دارد وفنا برای اونیست وشهید وجوهی است که به خاطر دلدادگی به خدا وارزش های الهی خود نمی شناسد،موقعیت جوانی ،پول، مال، مقام نمی بیندبلکه آنچه می بیند خداست وبه وجه الله نظر می کند وشهدای ما انسان های با کرامتی هستند.
شهادت در منطق ما کرامت است
وی افزود:کرامت را برخی به بخشش وبرخی به بخشش قبل ازسوال معنا می کنند اما حقیقت کرامت آن است که اگرفردی دارای روح بلند ملکوتی ومرتبط با خدا شد وجزء خدا راندیداهل بخشش است .
اهل بخشش مال یک جلوه ازکرامت است ،اهل بخشش آبرویک جلوه دیگری ازکرامت واصل بخشش جان در صورت لزوم جلوه ای دیگر ازکرامت است.
آیت الله رئیسی با بیان اینکه شهادت در منطق ما کرامت است گفت:شهید قبل از اینکه مقام شهادت داشته باشد مقام کرامت دارد یعنی جانش را عالما، عابدا، خالصا ومخلصا وبا معرفت وشناخت راه وراهبر وبا شناخت مبتداء کف دست نهاده است
وی با اشاره به شهیدانی که این مجلس به نام آنها برگزار شده است گفت: یکی از خلبانانی که دراین جنگ به شهادت رسیده است ۳روز بعد از آغاز جنگ به شهادت میرسد واین نشان می دهد که تربیت شدگان مساجد،هیئتها،پای منبرها ،دلدادگان به امام حسین (ع)درهمین مناطق هستند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت:درهمین مناطق جوانانی حاضرهستند به خاطرانقلاب همه سختیهارا تحمل کنند وسختیهارا به جان بخرند وآنجا که پای جان به میان آمد در صف اول جان دادن در مقابل دشمنان بایستند
وی خطاب به خانواده های معظم شهدا گفت:فرزندان شما به تبعیت از امام حسین(ع)جان فشانی کردند .
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان افزود:ابی عبدالله خون قلب خودرا داد تا جهل زدایی کند واین جهل زدایی نه فقط درسال۶۱هجری بود که الان خون مطهر علی اکبر وعلی اصغر حسین جهل زدایی می کند واین بیداری اسلامی که در کشورهای اسلامی شاهد هستیم ثمره خون مطهر شهدا ازهمین خطه امتداد جریان عاشوراست وجامعه اسلامی بیدار شده است.
روحیه استکبار ستیزی ومقاومت در دنیا ازثمره خون شهداست
وی با اشاره به مسئله یمن بیان داشت:مگر شما در ذهن می پروراندید که مردم یمن باشکم گرسنه ونداشتن نیروی هوایی ودریایی ونداشتن نیروی زمینی آنچنانی بیش ازیک سال در مقابل آل سعود خائن که امتداد جریان راهبردی استکباری در منطقه ماست مقاومت کند ؟
مگر می دانستیدکه مردم آفریقا بعداز به بند کشیدن شیخ زکزاکی آنچنان در مقابل جریان استکبار بایستند وهمه اینها یعنی روحیه شهادت، ایستادگی ،مقاومت، خداخواهی ،عدالت خواهی به برکت خون مطهر شهیدان است که در مردم دنیا پیدا شده است.
آیت الله رئیسی خطاب به همه مردم وجوانان گفت:در وصیت نامه های شهدا چندین وجه مشترک وجود دارد:
۱-همه مابرای رضای خدا رفته ایم ،۲-همه ما به امر ولی فقیه زمان ونائب امام زمان(عج)و امام بزرگوارمان در جبهه حضور پیداکرده ایم،۳-نگذارید انقلاب ونظام وارزشها تنها بماند،۴-در دل وجانتان همواره نفرت وتنفر از استکبار جهانی ودشمنان دین را پرورش دهید وبگذارید در وجود شما هم تولی باشد وهم تبری وهم ولایت مداری وعشق به ولایت وهم تنفر از دشمنان دین ودشمنان قرآن که این دودر کنار هم هستند.
انسان ولایت مدار دلداده به خدا وارزش های الهی است و با تمام وجود نسبت به دشمنان خدانفرت دارد واز کسانی که دشمن خدا هستند با تمام وجود تنفر دارد.
وی گفت:زیارت امام حسین(ع)نیز تابلوی دادگی به حسین(ع) وتنفر از دشمنان ابی عبدالله است.
پیمان شکنی ومیثاق شکنی دشمنان
تولیت آستان قدس رضوی در بخش پایانی سخنان خودگفت:برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان برای همه بازماندگان ازشهادت پیام دارد واین پیام این است که همه باید با شهیدان میثاق وپیوند داشته باشند واین پیوندبایدپیوند استواری باشد نه همانند پیوند هایی که دشمنان دین وفراعنه دارند وپیمان شکن هستند.
وی افزود: علی رغم همه حُسن نیت های نظام جمهوری اسلامی ایران میثاق شکنی وپیمان شکنی دشمنان رادیدید وخداوند را شاکریم که رهبری بصیروبصیرت آفرین داریم که در همان زمان فرموده بودند اینان میثاق شکن وپیمان شکن هستند ودلشان برای هیچ ملتی نسوخته وبرای ما هم نخواهد سوخت.
اگر ایران بخواهد آباد شود باید به دست همین جوانان ومردم کشورکه قبلا نیز آباد شده است آباد تر شودودشمنان بدانند مارا به خیر تو امید نیست شرمرسان.
آیت الله رئیسی گفت: میثاق با شهدا، میثاقی ناگسستنی است واز خداوند می خواهیم درآن مقصدی که شماشهیدان به طرف آن حرکت کرده اید وبه طرف آن گام نهاده اید مارا نیزبرهمین صراط ثابت قدم بدارد.
حجت الاسلام موسی قربانی نماینده ادوار قاینات در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به پیام شهدا گفت: باید پیام شهدا را به خوبی درک و در زندگی و مدیریت ها عمل کنیم و خطاب مدیران گفت: اداره کشور را سیاسی نکنید و به افراد نالایق پست ندهید و به بهانه کند روی و تند روی نیروهای داخل نظام را خارج نکنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا