سیاسی

روحانیون سنگربانان جبهه فرهنگی هستند/ برای وقت مردم در مراسمات ارزش قائل شوید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین در همایش طلایه داران تبلیغ با تسلیت فرا رسیدن ایام محرم اظهارداشت: روحانیون رسالت سنگین تبلیغ دین مبین اسلام را برعهده دارندو سنگربانان جبهه فرهنگی هستند .
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ادامه داد: برگزاری این جلسات تذکری برای خودمان وبرای دوستان است .
حجت الاسلام علی پور اظهارداشت:تنها کسانی که امروزه واقعا برای نظام وانقلاب اسلامی وترویج فرهنگ اهل بیت دلسوزی می کنند ودرد دین دارند روحانیت هستند آن هم با اقتدا به مقتدای خودشان مقام معظم رهبری.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت:امروز نگاهها به سمت وسوی ماست ومنبرهابه عنوان موثرترین ابزار در اختیار روحانیون در ایام محرم وصفر است وباید از این منبر برای آگاه سازی مردم استفاده شود.
وی به محورهای سخنرانی روحانیون در ایام محرم پرداخت وگفت: آنچه که امروزه مورد تاکید است بحث محتوای منبراست باید برای وقت مردم ارزش قائل شد ونباید تنها به تجربیات گذشته اکتفا کرد وباید سطح مطالعات را بالا برد وبرای محتوای منبر زحمت کشید وارزش قائل شد.
حجت الاسلام علی پور گفت:امروزه تنها سربازانی که می توانند مدافع ولایت ورهبری باشند روحانیون است که نسبت به جایگاه وتبیین فرمایشات رهبری دلسوز بوده وما وظیفه داریم که تمام جوانب را برای مردم بازگو کنیم وبا همین سیاست است که رژیم پهلوی با وجود یک روحانی مخلص وبصیرهمچون امام خمینی(ره) سرنگون می شود
وی بابیان این که دربرخی از مساجد ما شعار خدایا خدایارا تکرار نمی کنند ومی گویند این شعار در مفاتیح نیست گفت:مگر این شعار غیر تولی وتبری چیز دیگری است؟؟
برخی یا غافل هستند ویا خودرا به غفلت می زنند ویا واقعا معاند هستند وباید براین موضوعات نظارت وتوجه داشته باشیم
رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت: یک روحانی به عنوان یک مدیر فرهنگی در مجموعه است وباید نظارت دقیق بر مداحان ومسئولین هیئت های مذهبی داشته باشد وهرجا که درخصوص مسائل فرهنگی مسئله ای دید باید تذکر دهد.
وی در پایان با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس وماه محرم گفت: دراین ماه فرصت مناسبی است که ارزشهای دفاع مقدس وشهدا وخانواده های آنان وبه خصوص شهدای مدافع حرم برای مردم تبیین شود.
حجت الاسلام علی پور در پایان از روحانیون خواست توجه ویژه به موضوع امر به معروف ونهی از منکر را دراین ایام داشته وهمچنین باز سازی عتبات عالیات واقدامات این ستاد در کشور عراق وساخت وساز حرمین شریفین را مورد توجه قرار دهند.
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در این جلسه اظهارداشت: شماروحانیون از داعیان تبلیغ اسلام هستید وباید شکر گذاراین نعمت باشید
وی گفت:دشمنان هیچ گاه راحت نمی نشینند وبرای نابودی کشور ما برنامه ریزی دارند ومی خواهند ما روحانیون را خوار وذلیل کنند وبه دنبال نقطه ضعف های ما هستند وپس باید روحانیون با آگاهی بیشتر بر منبر ها حاضر شوند ومطالبی بیان نشود که دیگران بر شماها ایراد بگیرند.
حجت الاسلام رحیمی رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان نیز در این جلسه در خصوص امورات وقف ونیات واقفین مطالبی را ایراد واز روحانیون خواست در جهت شناسایی وشناسنامه دارشدن موقوفاتی که در روستاها وجود دارند با اداره اوقاف همکاری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا