سیاسی

روابط عمومی ها زبان گویای سازمان ها به شمار می روند

به گزارش نسیم قائن ، روز ۲۷اردیبهشت روز ارتباطات وروابط عمومی نامگذاری شده است واین هنر فن به عنوان هنر هشتم شناخته می شودولذا گفتگویی دراین زمینه با فرماندار قاین در خصوص اهمیت وجایگاه نقش روابط عمومی ها درادارات وسازمان ها داشته ایم.
کهن ترابی در خصوص نقش ورسالت مدیران روابط عمومی ها در انعکاس دستاوردهای نظام درگفتگو با خبرنگار ماگفت:نقش ، اهمیت و تأثیرگذاری انعکاس دستاورد های نظام و عملکرد دستگاههای اجرایی بر هیچ کس پوشیده نسیت ودر این راستا مدیران روابط عمومی سربازان خط مقدم این مهم هستند و به عنوان زبان گویای سازمان ها به شمار می روند و رضایت مندی از کل سازمان، منوط به عملکرد روابط عمومی های دستگاه های اجرایی است و از طرفی می توان گفت: مردم مدیران روابط عمومی ها را به عنوان مهمترین ابزار انعکاس مطالب و عملکرد سازمان و نظام می شناسند.
فرماندار قاین افزود:روابط عمومی ها با انعکاس و ارائه خدمات و دستاورد های نظام در حوزه ها ی مختلف در ایجاد روحیه نشاط و امید در اقشار مختلف مردم بسیار مؤثر هستند .
کهن ترابی اظهارداشت: به دلیل حجم کاری زیاد و کمبود نیروی انسانی در بیشتر دستگاه های اجرایی در روابط عمومی ها از متخصصین این رشته ها کمتر استفاده می شود و عملا ما می بینیم که بعضی وقت ها یک نیرو چند وظیفه را بر عهده دارد.
وی افزود:متأسفانه اکثر ادارات و حتی دیگر کارمندان و عامه مردم گاها به نیروی روابط عمومی فقط بعنوان یک عکاس نگاه می کنند که این مسأله مشکلاتی را برای شخص و مجموعه بوجود خواهد آورد و موجبات دلسردی و عدم کارآیی می شود و انجام رسالت اصلی روابط عمومی ها را زیر سئوال می برد.
فرمانداردرادامه افزود:روابط عمومی ها چون از متن کارها و اهم اقدامات و عملکرد دستگاه مربوطه خویش با اطلاع هستند؛ نقش بسیار مؤثری در اطلاع رسانی از خدمات و اتفاقات خوبی که در آن دستگاه اجرایی به جهت خدمت رسانی بهتر و مطلوبتر به مردم صورت گرفته، دارند و همچنین صداقت در کار روابط عمومی ها باعث جلب اعتماد عمومی و ارتباط و رضایت مندی دوسویه بین مردم و دستگاه اجرایی خواهد شد.
کهن ترابی گفت: روابط عمومی ها آیینه تمام نمای یک اداره و دستگاه اجرایی می باشندو نبایدبزرگ نمایی و یا کوچک نمایی در بیان مسائل و مشکلات و همچنین عملکرد دستگاه پیشه کنند،بلکه بایستی مسائل و تنگناها را همان گونه که هست به جهت تنویر افکار عمومی منعکس نمایند.
کهن ترابی عدم آموزش نیروی متخصص و مخصوص روابط عمومی، عدم امکانات و تجهیزات لازم برای امر اطلاع رسانی، عدم توجه کافی و اهمیت به کار روابط عمومی ها، استفاده ابزاری از روابط عمومی ها را ازمهم ترین کاستی های موجود در حوزه روابط عمومی در ادارات نام برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا