سیاسی

رهبر عالی ایران با «میراث انقلاب» معامله نخواهد کرد

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از جام نیوز، روزنامه فرامنطقه ای “الشرق الاوسط” در سرمقاله امروز خود نوشت:«توافق هسته ای این امید را به جامعه بین المللی داد تا ایران بعد از تجدید نظر در سیاست های منطقه ای خود با وضعیت جدیدی به همکاری با کشورهای جهان در عرصه های مختلف روآورد.»
این روزنامه چاپ لندن در ادامه نوشت: «انقلاب ایران از مدلی منحصر به فرد برخوردار است که با الگوهای معمول برای براندازی انقلاب ها قابل دگرگونی نیست. به همین دلیل، توافق هسته ای نه تنها نمی تواند آن را تغییر دهد، بلکه ایران را به کشوری راهبردی تبدیل می کند که بر مصالح آمریکا در منطقه سایه خواهد افکند.»
الشرق الاوسط در ادامه افزود: «جمهوری اسلامی راهبردی دینی در بدنه نظام بکار برده که بر خلاف سائر انقلاب ها تاکنون از مواضع خود عقب نکشیده. این به این خاطر است که رهبر عالی ایران هیچگاه میراث انقلاب را به خاطر مسائلی مانند لغو تحریم تجارت با ابرقدرتها که همه به دنبال آن هستند، نخواهد فروخت.»
این روزنامه در پایان گزارش داد: «آمریکا معتقد است ایران با توافق هسته ای تسلیم اوضاع حاکم بر منطقه هماهنگ با اهداف واشنگتن خواهد شد. در حالی که رهبر عالی ایران آینده این کشور را متفاوت می بیند و معتقد است مبارزه با استکبار و امپریالیست جهانی پایان پذیر نیست.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا