سیاسی

رها سازی بیش از ۲تن ماهی کپور تلف شده در حاشیه آبگیر قرقری شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، دکتر رضا محمودی زاوه رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با اعلام این خبر گفت : بر اساس گزارشهای رسیده مبنی بر تخلیه غیر مجاز تلفات ماهی در حاشیه رودخانه فصلی در اطراف شهر ، اکیپی از کارشناسان دامپزشکی و محیط زیست به محل اعزام شدند که در حدود بیش از دو تن ماهی گرم آبی به صورت غیر قانونی در محل رها سازی شده بود مشاهده شد.
محمودی افزود: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری و آلودگی در منطقه و به منظور عدم دسترسی حیات وحش به محموله و ایجاد مشکلاتی در این زمینه با هماهنگی دادستان شهرستان و همکاری اداره راهداری و حمل و نقل دفن بهداشتی محموله و ضد عفونی محل انجام شد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قاینات گفت: خوشبختانه با توجه به پایش‌ و نمونه برداری انجام شده از مزارع پرورش ماهی شهرستان تلفات غیر متعارف و بیماری خاصی مشاهده نشد ولی همچنان موضوع رهاسازی ماهی های تلف شده پیگیری خواهد شد تا افراد خاطی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شوند.
محمودی در پایان ضمن تشکر از همکاری خوب دادستان و دستگاه هایی که در این خصوص با دامپزشکی همراه بودند از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تلفات غیر متعارف در حیات وحش یا واحدهای پرورشی و یا حتی رهاسازی تلفات در طبیعت در اسرع وقت با شبکه دامپزشکی با شماره ۳۲۵۶۶۴۵۰ تماس حاصل نمایند تا اقدامات بهداشتی قرنطینه ای لازم صورت پذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا