سیاسی

رمز پیروزی انقلاب اسلامی ، عدم خود باختگی، بصیرت و توکل امام خمینی(ره)بود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین صبح امروز در جمع مدیران اجرایی شهرستان قاینات اظهارکرد: دهه فجر ،دهه انقلاب و دهه انفجار نور بود و خواهد بود .
وی افزود: با شروع انقلاب در کشور واز دهه های ۴۰ به بعد ، تفکر الهادی وافکاربلوک شرق و چین و شوروی رو به فضولی رفت ودر یک گستره وسیع ،انقلابی بر علیه دین خدا وجهان بعد از مرگ در دنیا اتفاق افتادوتحت عنوان جهان بینی مادی هدایت می شد ودر مقابل آن جهان بینی الهی قراردارد وعالم ماده را بخشی از هستی می دانند .
وی افزود: تفکر اسلامی ،مسیحی،یهودی تحت عنوان جهان بینی الهی همراه بودند و اما متاسفانه بعد از رنسانس دین را با خشم همراه کرده بودند ومردم را به انزوا کشانده وتفکر علم گرایی را برآن غلبه کرده بودند .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:دنیای غرب به لحاظ تقسیم بندی ظاهرا تفکرالهی داشت اما د رعمل مثل کمونیسم ها بود وشرق و غرب یک اندیشه ای را بر علیه دین تبلیغ می کردند ودین را افیون جامعه بشری معرفی کرده بودند ومی گفتند که دین نمی تواند انقلابی را درد نیا پایه ریزی کند وغیرت ونشاط وجوانی را می گیرد و این تفکر این افراد بود و شاه مملکت هم وقتی میخواست مردم را ازانقلاب بترساند می گفت: اگر من بروم ایران کمونیسم خواهد شد.
وی اضافه کرد: دراین شرایط امام خمینی(ره) در جامعه سَر بر می کشد وتفکری را به دنیا عرضه می کند که پایه های یک انقلاب شکوهمند ی را به وجود می آورد که اگر حرکاتی که در بدوانقلاب و در جنگ تحمیلی ودر فیلم های هالیوودی نبود دنیای اروپا خیلی سریع تحت نفوذ اسلام قرار می گرفت و اگر داعش به وجود نمی آمد در دنیای اروپا تاکنون مردم به دامان اسلام آمده بودند.
امام جمعه قاین تصریح کرد::امام خمینی (ره) وقتی این شرایط رادر کشور می بینند تصمیم میگیرند از فرانسه به ایران بیایند و آمریکائی ها اصرار داشتند که امام به ایران برنگردند ومی گفتند جان شما به خطر می افتد. وقتی رهبر کبیر انقلاب اصرار آمریکایی ها را دیدند تصمیمشان برای آمدن به کشور جدی تر شد و بدون هیچ گونه ترس واسترس و اضطرابی به ایران برگشتند وانقلابی را رقم زدند که جهانی شد.
حجت الاسلام رحمانی رمز پیروزی انقلاب اسلامی را اعتقادات دینی وعدم خود باختگی در برابر دنیای فانی و وحدت برخاسته از دین وبصیرت و شجاعت وتوکل امام خمینی دانست وگفت: درحال حاضر ادامه این انقلاب مرهون همین عوامل هستند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا