سیاسی

رقابت ۱۴۳۱کنکوری در شهرستان قاین/برگزاری کنکورسراسری در دانشگاه پیام نورقاین

به گزارش نسیم قائن ، این روزها همه پشت کنکوریها دغدغه روز امتحان را دارند ،هر کسی به نوعی خود را آماده این آزمون بزرگ میکند و در این میان خانواده ها نیز با ایجاد فضای مناسب ،زمینه های یک موفقیت شیرین را برایشان آماده می سازند .
میزبان آزمون سراسری در شهرستان قاین دانشگاه پیام نور قاین است که حدود۶سال است این مارتن بزرگ به صوت متمرکز در دانشگاه پیام نور قاین برگزارمی شود.
موحد سرپرست دانشگاه پیام نور قاین ومسئول برگزاری کنکور سراسری در شهرستان قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن از آمادگی این دانشگاه همانند سال های گذشته جهت برگزاری این آزمون خبر داد وگفت: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر کنکور در این شهرستان فراهم شده است.
وی افزود: جلسه هماهنگی برگزاری کنکور سراسری درفرمانداری برگزارشده است وادارات شهرستان نیز در برگزاری این آزمون همکاری های لازم را با دانشگاه خواهند داشت.
موحد با اشاره به اینکه کنکورسراسری امسال ۲۴و۲۵تیرماه سال جاری با حضور ۱۴۳۱نفر از داوطلبین در دانشگاه پیام نورقاین برگزار خواهدشدگفت: در رشته ریاضی و فنی که آزمون آن روز پنجشنبه برگزار می شود، ۱۳۳نفر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت که از این تعداد ۴۲نفر زن و۹۱نفرمرد خواهند بود.
وی ادامه داد: در رشته علوم انسانی نیز ۲۷۲داوطلب حضور دارند که از این تعداد ۱۷۰نفر داوطلب زن و۱۰۲نفر داوطلب مرد شرکت می کنند.
سرپرست دانشگاه پیام نورقاین بیان کرد: در رشته هنر نیز ۱۲۶نفر رقابت خواهند کرد که ازاین تعداد۹۶ داوطلب زن و ۳۰ داوطلب مرد هستند.
موحددر ارتباط با تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی گفت:این آزمون صبح جمعه برگزارو در این رشته ۶۶۷نفر با یکدیگر به رقابت می پردازند که از این تعداد ۳۹۵نفرزن و۲۷۲داوطلب مرد هستند.
همچنین در رشته زبان خارجه ۲۳۳نفر حضور دارند که ازاین تعداد ۱۰۰نفرداوطلب مرد و۱۳۳نفر داوطلب زن هستند واین آزمون عصر جمعه ۲۵تیرماه برگزار خواهدشد.
وی گفت: بیشترین آمار شرکت کننده در کنکور سراسری امسال درشهرستان قاین مربوط به رشته علوم تجربی است.
موحدگفت:مجموعا مسئولیت برگزاری آزمون کنکور ۱۴۳۱ داوطلب در روزهای پنجشنبه و جمعه بر عهده دانشگاه پیام نور قاین خواهد بودو۱۸۰نفر به عنوان عوامل اجرایی کنکور حضور خواهند داشت.
وی درپایان از فرمانداری،نیروی انتظامی،شهرداری ،اداره برق ،شبکه بهداشت ودرمان ،اداره آب وفاضلاب وپرسنل آموزش وپرورش قاین که همکاری های لازم را جهت هرچه بهتر برگزار شدن این آزمون با دانشگاه دارندتقدیر وتشکرکرد.
موحد اظهارداشت: با توجه به اینکه دراین ۶سال کنکور به صورت متمرکز در دانشگاه پیام نور قاین برگزارمی شود داوطلبین و والدین نیز نسبت به این نحوه ومتمرکز بودن آزمون رضایت داشته اند.
دانشگاه پیام نور قاین به عنوان نخستین مرکزآموزش عالی شهرستان در سال۱۳۷۲با ۴رشته تحصیلی آغاز به کارنمود ودر حال حاضر با دارابودن بیش از۱۵۰۰دانشجو،۱۶هیئت علمی تمام وقتو۱۲۰مدرس مدعوبا ۱۹رشته در مقطعکارشناسی ویک رشته ر مقطع ارشد مشغول به فعالیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا