سیاسی

رعایت عدالت آموزشی در آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای/آموزش۱۶۰۰نفردوره در مراکز فنی وحرفه ای قاین

رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارکرد؛با توجه به پراکندگی جمعیت شهرهای اقماری وروستاهای شهرستانهای قاینات وزیرکوه تمام تلاش مااین بوده است که عدالت آموزشی مهارت های فنی وحرفه ای در نقاط مختلف شهری وروستایی رعایت شودوآموزش های فنی وحرفه ای در روستاها نیز به سطح شهر نزدیک شود.
مظلوم با بیان این که سال گذشته در شهرستان قاینات وزیرکوه به۵۸۲هزار نفر ساعت آموزش داده شده است گفت: این رقم معاول ۳۶۰۷نفردوره می باشد که براساس عملکرد مرکز نسبت به دوره گذشته ۲۱درصد در بخش دولتی رشد داشته است.
رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای قاین افزود:در سال گذشته هزارو۹۹۳نفراز آموزش های فنی وحرفه ای درمراکز ثابت و۷۰۰نفر از آموزش های سیارشهری وروستایی ارائه شده به صورت رایگان بهره مند شده اند.
مظلوم از بهره‌مندی ۴۴۲ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف شهرستان در قالب طرح جوار دانشگاه در سال گذشته از آموزش‌های فنی مرکز قاین و مراکز تابعه خبر داد.
وی با بیان اینکه همچنین در سال گذشته در سایر بخش‌های آموزشی نیز خدمات آموزشی به متقاضیان ارائه شد، یادآور شد: در بخش زندان ۲۶۵ نفر و صنایع ۱۸۵ نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استفاده کرده‌اند.
رئیس مرکزآموزش فنی وحرفه ای قاینات گفت:در حال حاضر ۲۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح شهرستان قاینات و زیرکوه مشغول ارائه آموزش‌های مهارتی خاص با دریافت شهریه‌های مصوب کشوری هستند.
وی با بیان این که ۵۶۰هزارنفر ساعت سهمیه آموزشی شهرستانهای قاینات وزیرکوه در سال جاری است گفت:در۴ماهه اول سال تاکنون ۲۰۰هزار نفر ساعت معادل هزارو۶۰۰نفر دوره در مراکز فنی و حرفه‌ای قاینات آموزش دیده اند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا