سیاسی

رشد ۱۵۰درصدی کشته های جاده دلهره

به گزارش نسیم قائن ، رئیس پلیس راه استان گفت: در۴ ماه امسال فقط در محور بیرجند- قاین ۴۲ فقره تصادف رخ داد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته که بیشتر این تصادف ها به طور رخ به رخ به وقوع پیوسته است که دوطرفه بودن جاده و نقاط حادثه خیز در این تصادف ها بی تقصیر نیست.
سرهنگ«حسین رضایی» با بیان این که در این مدت تصادف های فوتی در این محور ۵ فقره بوده است که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است،افزود: تعداد جان باختگان تصادفات در محور قاین – بیرجند ۱۰ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۰ درصد افزایش نشان می دهد که این آمار باید زنگ خطری برای کاربران جاده ای باشد و مسئولان نیز برای رفع نقاط حادثه خیر و دوبانده سازی این محور به طور جهادی حرکت کنند.
وی با اشاره به رشد ۴ درصد تصادف های جرحی عنوان کرد: این نوع تصادف ها ۲۵ فقره بوده که ۶۳ زخمی برجا گذاشته است. همچنین مهمترین علل تصادف های محور بیرجند – قاین انحراف به چپ با ۳۰درصد،تخطی از سرعت مطمئنه در محل پیچ ۲۵ درصد و رعایت نکردن حق تقدم عبور ۱۱ درصد بوده است. رئیس پلیس راه استان در ادامه سخنانش گفت: هفته گذشته ۲۷فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان اتفاق افتاد که ۳ کشته و ۳۸زخمی به جا گذاشت.
به گفته وی از این تعداد ۲ فقره فوتی بود و مرگ ۳ نفر را رقم زد. وی افزود: ۲۱ فقره تصادف جرحی نیز در این مدت رخ داد و ۳۸ نفر مجروح شدند و ۴ تصادف هم منجر به ترسیم کروکی شد.
به گفته وی، ۷۰ درصد تصادف های فوتی و جرحی این مدت در محورهای روستایی رخ داد.
سرهنگ «رضایی» با بیان این که ۴۸ درصد تصادف های هفته گذشته واژگونی بوده است، بیشترین علل این موارد را تخطی از سرعت مطمئنه با ۳۹ درصد، و توجه نکردن به جلو با ۲۶ درصد عنوان کرد.
به گفته وی ساعت وقوع بیشتر تصادف های جاده ای از ۲۴ تا ۴ صبح بود که مربوط به ۲۶درصد تصادف ها است ضمن این که رانندگان سواری با ۳۵درصد رکورددار مقصران حوادث رانندگی هفته گذشته بودند. وی افزود: در این مدت ۹ هزارو ۹۹۳ تخلف کنترل و اعمال قانون شد که از این تعداد ۴ هزار و ۷۵۰فقره تخلف حادثه ساز بود.
وی اعلام کرد: طی هفته گذشته ۶۲ دستگاه خودرو و ۱۱۹ دستگاه موتورسیکلت توقیف شد و ۹۰ راننده بدون گواهی نامه به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی درپایان تصریح کرد: ۴۴ درصد کشته های تیرماه در کاروان های عروسی رخ داده است.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا