سیاسی

رشد ۶٢٠ درصدی فروش املاک مازاد بانک صادرات ایران

به گزارش نسیم قائن ، بنابر اعلام بانک صادرات ایران، این بانک در هم‌گرایی با سیاست‌های دولت دوازدهم، برنامه فروش املاک مازاد خود را به طور جدی پیگیری کرده به نحوی که در اجرای بندهای ١۶ و ١٧ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب سال ١٣٩۴، این بانک موفق شد تا در نیمه اول سال گذشته با فروش ۶٢ رقبه ملک به ارزش ٣٨٠ میلیارد ریال و در نیمه دوم با فروش ٨۵ رقبه ملک بالغ بر ۴٩٠ میلیارد ریال (در مجموع ١۴٧ رقبه ملک به ارزش ٨٧٠ میلیارد ریال) در سال گذشته، بخشی از املاک مازاد خود را به‌فروش برساند.
طی نیمه اول سال جاری در پی تدوین استراتژی‌های فروش، طبقه‌بندی املاک مازاد و تهیه نرم‌افزار جامع، اهداف جدیدی در روند برگزاری مزایده‌های فروش در دستور کار قرار گرفت که بر این اساس ضمن برگزاری ٧٣ مزایده، فروش ٢۴٩ رقبه ملک به ارزش بالغ بر دو هزار و ٣۶٧ میلیارد ریال به انجام رسید که از نظر ریالی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از شش برابر رشد داشته است.
همچنین فروش املاک مازاد مذکور در شش ماه ابتدای امسال از نظر تعداد نسبت به کل سال گذشته، قریب به ١٧٠ درصد افزایش داشته است.
بر این اساس بانک صادرات ایران طی ١٨ ماه منتهی به پایان شهریور ماه سال‌جاری، ٣٩۶ رقبه از املاک مازاد خود به ارزش سه هزار و ٢٣٧ میلیارد ریال را در سراسر کشور به فروش رسانده و در راستای عمل به قانون مذکور، موفقیت قابل توجهی کسب کرده است.
لازم به ذکر است، برنامه‌ریزی برای تحقق ١٠٠ درصدی اهداف تکلیفی بانک به موجب این قانون برای ادامه سال جاری و سال ٩٧ با جدیت دنبال می‌شود.
انتهای پیام
منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا