اخباراسلایدر بزرگشهرستان

رسیدگی به ۶۵۰۰ پرونده در دادگاه های قاین /دادگاه آنلاین باعث تسریع در کار مردم شده است

به گزارش نسیم قاین،وکیل زاده رئیس دادگستری قاین صبح امروز در دیدار جمعی از کارکنان دادگستری  و ادارات تابعه با امام جمعه قاین با بیان این که ۴۸۰۰ پرونده در دادسراهای شهرستان رسیدگی شده است گفت: از این تعداد۱۴۰۰پرونده منتهی به جلب دادرسی و مابقی منتهی به منع تعقیب و.. شده است.

 

وکیل زاده افزود: رسیدگی در دادسراها نسبت به سال ۹۹ کاهش ۹ درصدی داشته است.

 

رئیس دادگستری قاین ادامه داد: سال گذشته در شوراهای حل اختلاف ۳۲۴۰ طرح شده است که ۲ درصد نسبت به سال۹۹ افزایش داشته است.

 

وکیل زاده با بیان این که رسالت اصلی ما در شوراهای حل اختلاف صلح و سازش است گفت: در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل آن افزایش صلح و سازش داشته ایم به گونه ای که در سال۹۹ حدودا۳۵ درصد پرونده های شورا منتهی به سازش و در سال ۱۴۰۰ این میزان به ۴۹ درصد افزایش داشته است.

 

رئیس دادگستری قاین در ادامه با بیان این که قوه قضائیه در استفاده از سامانه الکترونیکی پیشرو بوده است گفت: برگزاری دادگاههای آنلاین باعث تسریع در کار مردم شده است و همچنین دادگاه بسیاری از زندانیان از طریق سامانه آنلاین دادگاهها برگزار می شود.

وکیل زاده برگزاری ۸۵۰ دادگاه آنلاین  در شورای حل اختلاف،۵۰۰ دادگاه آنلاین در دادگاه و۳۰۰ دادگاه آنلاین در دادسرا  در سال۱۴۰۰ را از اقدامات انجام شده در شهرستان قاینات برشمرد.

 

وی پرونده الکترونیک را یکی دیگر از سیاستهای قوه قضائیه برشمرد و گفت: اکثر پرونده ها به صورت الکترونیکی ثبت و ضبط می شود.

 

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این دیدار با تاکید بر حضور قضات در بتن مردم گفت: این ارتباط ها دارای برکات بسیار زیادی است .

 

امام جمعه قاین همچنین با بیان این که مردم باید بسیاری از نکات قضائی را بدانند از قضات خواست تا بسیاری از قوانین در خصوص شهادت دادن را برای مردم بازگو کنند چرا که بسیاری از مردم به خصوص در روستاها دراین زمینه ها اطلاعات زیادی ندارند.

 

امام جمعه قاین با اشاره به شخصیت شهید بهشتی نیز بیان داشت: در اوایل  انقلاب هجمه های زیادی بر علیه این شهید بزرگوار وجود داشت ویکی از مسائل چالش بر انگیز درآن دوران که ایشان با درایت به تصویب رساندند لایحه قصاص بود که عده زیادی می گفتند این لایحه خلاف قانون بشر است ولی ایشان با جدیت این موضوع را پیگیری و به تصویب رساندند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا